Ryanair: 5 mln pasażerów w Krakowie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
24 sierpnia 2012 13:47
30 komentarzy
Reklama

Ryanair, od początku uruchomienia połączeń, przewiózł z Krakowa już 5 mln pasażerów. Irlandzki przewoźnik niskokosztowy zainaugurował loty z krakowskiego portu lotniczego 30 października 2005 roku.

Kraków jest dla Ryanaira jednym z najważniejszych lotnisk w Polsce, o czym świadczy 28 połączeń oferowanych przez przewoźnika – najwięcej spośród wszystkich 10 lotnisk, na które lata Ryanair w Polsce.

Szczęśliwym 5 milionowym pasażerem Ryanaira w Krakowie okazała się Pani Aneta Adamska, podróżującą wraz z córeczką Olivią porannym lotem Ryanaira do Londynu Stansted.


- Jesteśmy zaszczyceni możliwością świętowania już 5 milionowego pasażera w Krakowie. Kraków Airport gratulujemy szybkiego rozwoju i liczymy na dalszy dynamiczny wzrost. Ryanair umożliwia połączenia z Krakowa do 28 europejskich miast i gwarantuje najtańsze ceny i najlepszą obsługę klienta - powiedział Tomasz Żegliński z Ryanair.

Ryanair oferuje z Krakowa połączenia do 13 krajów, najwięcej do Włoch, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Najpopularniejsze kierunki to Londyn Stansted, Dublin, Mediolan, Oslo i Rzym. 

Anna Żuchlińska
Fot. Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ktgracz 2012-08-27 13:35   
ktgracz - Profil ktgracz
4tech: B752 z pasażerami i Cargo by doleciał, tyle że bez siedzeń xD // Prezes zamiast szukać linii niech wreszcie weźmie się za to, kupi (po co komu leasing, jak kasa w budżecie zawsze się znajdzie!) A319LR (krótki start, długi zasięg, nie za dużo siedzeń do zapełnienia) i pokaże, że można latać... nie tylko do USA, a co!? nawet do Brazylii, Meksyku :)
ktgracz 2012-08-27 13:12   
ktgracz - Profil ktgracz
wyników*
tomwkr7 2012-08-27 12:47   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
piotrek737: dokładnie zapowiedzi prezesów zawsze są pod media żeby było optymistycznie i to nie tylko jak chodzi o Kraków i jego Pamułę tylko w każdym porcie tak jest. Co do OLT to tak samo od początku pachniało mi to grubym przekrętem ale wolałem nie poruszać tego tematu bo strasznie dużo było entuzjastów i by mnie zaszczuli:)
4tech: dzięki za info myślałem że skoro do Brukseli da radę to i do KRK doleci:)
Myślę że na tym poprzestańmy:)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama