×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad kupuje udziały w Virgin AustraliaW ostatnich dniach linie Etihad Airways zwiększyły swoje udziały w Virgin Australia do 6%. Dzięki transakcji, australijski przewoźnik otrzymał kolejny zastrzyk kapitału, który przeznaczy na rozwój siatki połączeń.Przewoźnik z Abu Zabi zwiększył udziały z istniejących 3,96% do 6,1% poprzez emisję nowych akcji przez Virgin Australia. Akcje zostały wyemitowane po cenie 0.45 dolara australijskiego za jedną akcję. Zgodnie z umową, Etihad zapłaci za nie około 10.6 mln dolarów australijskich (11.1 mln $).

W niedalekiej przyszłości obaj przewoźnicy rozszerzą również współpracę code-share.Zakup dodatkowych udziałów w Virgin Australia to już czwarta inwestycja Etihad Airways. W grudniu 2011 roku przewoźnik z Abu Zabi zwiększył swoje udziały w Air Berlin do 29%, w styczniu tego roku do 40% w Air Seychelles oraz w maju zakupił 3% udziałów w irlandzkim Aer Lingus.

Z ostatnich doniesień prasowych wynika, że linia Etihad jest zainteresowana również wykupieniem 30% udziałów jakie posiada spółka Ryanair Holdings Plc w linii Aer Lingus.

Piotr Bożyk
Fot. Virgin Australia, Piotr Bożykgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie