×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Berlin sprzedaje osiem samolotów



Air Berlin sprzeda osiem samolotów wąskokadłubowych. Transakcja ma umożliwić zmniejszenie długu o ok. 300 mln euro, a także zwiększyć kapitał i płynność finansową linii.

Oznacza to, że do końca roku flota niemieckiej linii zmaleje do 144 maszyn. Jeszcze w zeszłym roku w barwach Air Berlin latało 165 maszyn.



Pomimo programu oszczędnościowego, który w oryginalnej strategii miał zmniejszyć koszty o 200 mln euro, Air Berlin notuje straty. W drugim kwartale 2012 r. linia straciła ponad 66 mln euro. W zeszłym roku, przed wdrożeniem planu oszczędnościowego, ten sam okres przewoźnik zakończył "tylko" 43 mln euro pod kreską.

Hartmut Mehdorn, szef Air Berlin, potwierdza jednak dla portalu "Air Transport World", że linia w 2013 r. wypracuje zysk. Jednak plany te mogą zostać zrewidowane jeśli potwierdzą się nieoficjalne informacje, że nowe berlińskie lotnisko nie zostanie otwarte w marcu 2013 r., lecz później.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński



gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie