×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe Airbusy A330 w LibiiAfriqiyah Airways, narodowy przewoźnik Libii, zdecydował się na zamianę zamówienia trzech Airbusów A320 na większy model A330-300. Ma to umożliwić ekspansję linii.

Libijska linia, należąca całkowicie do państwa, złożyła zamówienie 21 samolotów A320 na salonie lotniczym Paris Air Show w 2007 r. 

Obecnie we flocie Afriqiyah Airways lata 10 samolotów typów A319 i A320. Dwa Airbusy A330-200 należące do linii są uziemione w Paryżu. Formalnie przewoźnik jest również właścicielem byłego prywatnego Airbusa A340-200 należącego do libijskiego dyktatora, Muammara Kaddafiego. Samolot, wyposażony m.in. w jacuzzi i ze złotym wnętrzem, jest zaparkowany w Trypolisie.

Afriqiyah Airways były objęte zakazem lotów do Unii Europejskiej w okresie od marca do września 2011 r. w związku z trwającą wojną domową w Libii. W trakcie ostrzału lotniska w Trypolisie zniszczony został ostatni Airbus A300 we flocie linii, a kilka A320 zostało poważnie uszkodzonych.

Dominik Sipińskigość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie