Fair Airways: Nowa linia czy przekręt?

Marek Stus - Profil Marek Stus
16 sierpnia 2012 00:00
6 komentarzy
Reklama

Już wkrótce na brytyjskim niebie ma pojawić się nowy przewoźnik. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi Fair Airways, które z wielkim rozmachem planują inaugurację swojej działalności 1 listopada br. Linie będą miały oddziały w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Holandii i Norwegii oraz zaoferują pasażerom połączenia do 36 krajów na świecie.
 


Na razie nowy przewoźnik skupia się na intensywnych poszukiwaniach pracowników. W tym celu uruchomił specjalną stronę internetową www.fairacademy.co.uk, przez którą można aplikować na różne stanowiska: od personelu pokładowego po pracowników działów obsługi klienta. Kandydaci przejdą szkolenia teoretyczne w Indiach i Szwajcarii oraz odbędą zajęcia praktyczne na terenie Wielkiej Brytanii. Wysiłek się opłaci, gdyż kadra Fair Airways będzie mogła liczyć na doskonałe warunki zatrudnienia i wysokie pensje. Póki co jednak za samo złożenie podania trzeba uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 75 funtów. Później będą jeszcze np. niezbędne zaliczki na poczet kosztów zakwaterowania i wyżywienia w Indiach... Zatem udział w procesie rekrutacji słono kosztuje.

Wszystko oczywiście wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolejnym pomysłem na szybkie wyłudzenie pieniędzy w branży lotniczej, tym razem od ludzi poszukujących w niej zatrudnienia.
 
Na szczęście działalnością tajemniczych linii lotniczych z siedzibą w Taunton w hrabstwie Somerset zainteresował się już brytyjski odpowiednik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W pierwszej kolejności będzie dążył do szybkiego zamknięcia strony internetowej rzekomego przewoźnika. Na razie nie wiadomo kto firmuje to przedsięwzięcie, nie ma także żadnego kontaktu z przedstawicielami Fair Airways.

O przewoźniku nie słyszał również brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA). Linie nie złożyły żadnych wniosków dotyczących uzyskania wymaganych prawem zezwoleń i licencji. 

Wypada się cieszyć, że linia-widmo nie rozpoczęła jeszcze sprzedaży biletów po świecie za 99 funtów. Wtedy poszkodowanych znów mogłoby być znacznie więcej.

Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marqoos_pl 2012-08-16 21:03   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Strona została dopiero zamknięta gdy prasa i media branżowe się tym zajęły.
4tech 2012-08-16 19:49   
4tech - Profil 4tech
nikt nie słyszał o takiej linii lotniczej, adres podawany w ogłoszeniu i na stronie internetowej był prywatnym adresem
zobacz link
asp1 2012-08-16 19:43   
asp1 - Profil asp1
Strona internetowa juz zamknieta wiec sie nie martwcie. Tu w UK dzialaja szybko i nie ma machlojek typu Amber Gold.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama