×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia Wind Jet zawiesza działalność


Włoskie linie niskokosztowe Wind Jet zawiesiły wczoraj (11.08) działalność operacyjną. Powodem tej decyzji była utrata płynności finansowej oraz fiasko planu ratunkowego dla przewoźnika zakładającego jego przejęcie przez Alitalię.

Projekt fuzji upadł w związku z warunkami, które postawił Alitalii pod koniec lipca br. włoski urząd antymonopolowy. W zamian za zgodę na przejęcie Wind Jet linie miały zrezygnować z części intratnych slotów na mediolańskim lotnisku Linate.

Bankructwo Wind Jet spowodowało chaos na włoskich lotniskach. Liczbę biletów sprzedanych na rejsy, które miały być zrealizowane w najbliższych tygodniach, szacuje się na blisko 300 tys. Pomoc uziemionym pasażerom bankruta zaoferowała Alitalia uruchamiając sprzedaż miejsc w specjalnych, obniżonych taryfach.Wind Jet działał na włoskim rynku od 2003 r. Linie posiadały 12 maszyn typu Airbus A319 (5) i A320 (7), a ponadto oferowały serwis air taxi z użyciem dwóch samolotów Piaggio P180 Avanti. Bazy operacyjne Wind Jet znajdowały się w Katanii i Rimini.

W siatce połączeń przewoźnika dominowały rejsy krajowe oraz europejskie m.in. do Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rosji i Rumunii. Linie realizowały ponadto loty czarterowe do Egiptu i Izraela.

Wind Jet na krótko pojawił się również na polskim niebie. W 2009 roku oferował rejsy z Forli do Krakowa. Po kilku miesiącach przewoźnik jednak wycofał się z Balic.

Marek Stus
Fot. Piotr Bożykgość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie