Warszawa: Rozliczenia z OLT Express

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
10 sierpnia 2012 11:33
11 komentarzy
Reklama

Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, opublikowała na swojej stronie oświadczenie dotyczące rozliczeń z przewoźnikami OLT Express Regional oraz OLT Express Poland.

Lotnisko Chopina współpracowało z dwoma liniami lotniczymi: OLT Express Regional oraz OLT Express Poland. Linia OLT Express Regional wykonywała rejsy rozkładowe w ruchu krajowym i międzynarodowym, natomiast druga linia OLT Express Poland - rejsy czarterowe dla biur podróży, głównie do Egiptu, Jordanii, Grecji i Turcji.

Po ogłoszeniu upadłości i zawieszeniu działalności obu linii oraz odebraniu im przez Urząd Lotnictwa Cywilnego certyfikatu przewoźników rozliczenia finansowe pomiędzy PPL a wspomnianymi przewoźnikami wyglądają następująco:
  • Linia OLT Express Regional jest rozliczona z PPL. OLT Express Regional rozliczała się z PPL w systemie przedpłat.
  • Linia OLT Express Poland ma zaległości finansowe wobec PPL (ich wysokość jest tajemnicą handlową). OLT Express Poland rozliczał się z PPL w cyklu miesięcznym, po wykonaniu operacji lotniczych (tak jak większość przewoźników a szczególnie przewoźników czarterowych – ze względu na specyfikę tego ruchu).
Przedstawiciele OLT Express Poland w dniu 30.07.2012, na dzień przed ogłoszeniem upadłości, prowadzili z PPL negocjacje zapewniając, że kłopoty są przejściowe i wszystkie zobowiązania zostaną uregulowane w najbliższym czasie.

Zadłużenie OLT Express Poland nie wpływa na stabilną sytuację finansową Przedsiębiorstwa "Porty Lotnicze".
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-08-15 13:38   
mietek - Profil mietek
Czy Warszawa opublikowała już swoje statystyki za lipiec? Ja ich nie widziałem na p.com. Poznań już to zrobił więc jakoś dziwnie to wygląda.
gosc_4bbc5 2012-08-15 05:25   
gosc_4bbc5 - Profil gosc_4bbc5
Na tym właśnie polega polski problem: nie będzie żadnych "ciekawych lotów" jeżeli wreszcie nie skończy się z wszechobecną korupcją. Nie ma dziś ważniejszego tematu dla polskiego lotnictwa jak i dla reszty polskiej gospodarki, a przynajmniej tej jej części na którą mają wpływ politycy.
gosc_00d6e 2012-08-13 12:08   
gosc_00d6e - Profil gosc_00d6e
O prosze takie poprawne komentarze jak ten po nizej sa tu przez administratora mile widziale.Zabroniopne jest natomiast pisac cokolwiek zlego o Tusku lub jego synku.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama