Turkish wizytuje polskie lotniska

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
10 sierpnia 2012 18:38
28 komentarzy
Reklama

W środę (9.08) w Łodzi odbyło się spotkanie linii lotniczych Turkish Airlines z władzami łódzkiego portu oraz przedstawicielami lokalnego biznesu.

Mete Akandere, dyrektor Turkish Airlines na Polskę, twierdzi że tak Łódź, region łódzki jak i cała Polska to wciąż niewykorzystany potencjał. Przewoźnik chciałby uruchomiać nowe połączenia pasażerskie jak i cargo z naszego kraju.

- Głównym celem wizyty było przedstawienie i zapoznanie się z potencjałem regionu łodzkiego. Podczas spotkań i rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami zaprezentowano ofertę Turkish Airlines dotyczącą profitów z uczestnictwa w programie dla firm - Turkish Corporate Club. W trakcie rozmów podkreślono spore możliwości dla naszej linii, głównie w zakresie przesyłek cargo do i z Łodzi - mówi Wojciech Borys, dyrektor ds. marketingu Turkish Airlines na Polskę.

- Możliwości pasażerskie realnie oceniono jako mniejsze z uwagi na sąsiedztwo innych lotnisk w regionie. Wizyta na lotnisku, miała na celu zapoznanie z rzeczywistą infrastrukturą m.in. nowym terminalem oraz organizacją lotniska. To była jedna z serii wizyt na lotniskach w Polsce, kolejna planowana jest w Modlinie - dodaje Borys.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_64b97 2012-09-18 19:48   
gosc_64b97 - Profil gosc_64b97
TA powinny więc utworzyć połączenia czarterowe z Łodzi do Istambułu i Łódź - Frankfurt - na taką skalę mógłby powstać z Łodzi minihub :)
krzysiekl 2012-08-17 09:57   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Swego czasu był jakiś wywiad z szefem EK (niestety nie umiem znaleźć...:/) gdzie twierdził, że Niemcy zgłosili się kiedyś do nich z groźbą wycofania zezwoleń na loty do nich jeśli nie podwyższą cen w klasie biznes.
ktgracz 2012-08-17 09:12   
ktgracz - Profil ktgracz
pcharasz: "jego twierdzenie, że Rosja czy Niemcy lepiej chronią własne rynki." To nie jest twierdzenie, tylko fakt. OT: patrz -> dwie rury Nord Stream po dnie Bałtyku. Nie zapominajmy przy tym, że Rosja jest spoza (niby kraj z zew. dla sojuszu) EU, a PL jest jej częścią i co mieli w tej sprawie do gadania nasi wybrańcy narodu w Brukselii? NIC-zero-null. Czy jest w EU czy nie - dla każdego kraju zawsze liczy się własny interes, a konszachty .ru z .de przy poklepywaniu po pleckach ze strony .fr i .uk (od XX w. dochodzi do tego "sojuszniczego" grona Wielki Brat zza oceanu), przerabiane nie raz i na nic nowego się nie zanosi. Tu nie do końca chodzi o rynek lotniczy, a sposób jak KIEDYŚ (rozbiory), a jak TERAZ uzależnia się (np. energetyka) i podbija (ekonomicznie) inne kraje. LH dobrze jest zasysać pasażerów z 7dmiu lotnisk w Polsce i lubi LOT w obecnej postaci mało znaczącego, niegroźnego karzełka, ale gdy ma równorzędnego lub nawet większego od siebie gracza w postaci EK, to oni są wtedy befuu. Podobnie LO (słabszy) gra z TK (większym), ale chyba Turcja z PL/ EU ma inne umowy (bardziej restrykcyjne = łatwiej o blokowanie drugiej strony) niż liberalne w tym względzie DXB.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama