Operacja Ikar. Plichta oskarża

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 sierpnia 2012 13:06
69 komentarzy
Reklama
"OLT Express wykończyło państwo, bo linia zaczęła zagrażać interesom Polskich Linii Lotniczych LOT" - twierdzi Marcin Plichta, szef Amber Gold, właściciel postawionych w stan upadłości linii OLT Express. Na potwierdzenie swoich słów pokazuje tajną notatkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW twierdzi, że to fałszywka. O sprawie pisze trójmiejska Gazeta Wyborcza.

- Jestem w 99 proc. pewny autentyczności tego dokumentu. Na konferencji prasowej ujawnię numer, jaki został nadany tej notatce w kancelarii tajnej ABW oraz inne dokumenty - wyjaśnia w rozmowie z gazeta.pl Plichta.

ABW miała prowadzić operację pod kryptonimem Ikar, której celem był OLT Express, jako zagrożenie dla prywatyzowanych LOT-u. W korespondencji jest mowa o spotkaniu ABW z Komisją Nadzoru Finansowego, podczas którego miały zapaść tajne ustalenia dotyczące poinformowania czterech banków o operacji Ikar.

- Kolejne banki wypowiadały nam umowy, OLT Express nie miało dostępu do pieniędzy, nawet tych, które wpłacali pasażerowie za bilety. Podobnie jest z Amber Gold. Od czwartku nie możemy dokonywać żadnych transakcji, gdyż nie mamy rachunku bankowego. Robimy wszystko, aby podpisać umowę z jednym z banków, tak aby od poniedziałku móc ponownie wypłacać pieniądze naszym klientom - mówi Plichta.

Mając na uwadze przeszłość Marcina Plichty jego doniesienia mogą wydawać się są mało wiarygodne.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_c7463 2012-08-24 18:05   
gosc_c7463 - Profil gosc_c7463
Powiem tak, nie jestem kolegą pana Marcina, jestem/byłem tylko zwykłym pracownikiem OLT i powiem szczerze, będąc w samym środku nie zdziwiłbym się, że jakby operacja IKAR faktycznie miała miejsce.
gosc_1289c 2012-08-06 23:32   
gosc_1289c - Profil gosc_1289c
hahah no wiec wlasnie ktora krolowa cos miala?? grun ze wplywy ma ;-)) eurolot hmmmm paz krolowej ?? i do sciecia za dowcip w postaci rejsow z regionu??? i odbierac transfer z dworu warszawa??hmmm no nie wiem...nikt sensowny nie zainwestuje kasy w eurolot;-(( bo brak w tym potencjalu....
krzysiekl 2012-08-06 22:47   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@gosc_1db8e
królowa?
LOT to prawie nic (istotnego) nie ma, Eurolot..no dzieki próbie OLT moze się zacznie rozwijać, ale LOT chce go sprzedać...na królową więc cały czas czekamy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy