×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Operacja Ikar. Plichta oskarża"OLT Express wykończyło państwo, bo linia zaczęła zagrażać interesom Polskich Linii Lotniczych LOT" - twierdzi Marcin Plichta, szef Amber Gold, właściciel postawionych w stan upadłości linii OLT Express. Na potwierdzenie swoich słów pokazuje tajną notatkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW twierdzi, że to fałszywka. O sprawie pisze trójmiejska Gazeta Wyborcza.

Jestem w 99 proc. pewny autentyczności tego dokumentu. Na konferencji prasowej ujawnię numer, jaki został nadany tej notatce w kancelarii tajnej ABW oraz inne dokumenty - wyjaśnia w rozmowie z gazeta.pl Plichta. 

ABW miała prowadzić operację pod kryptonimem Ikar, której celem był OLT Express, jako zagrożenie dla prywatyzowanych LOT-u. W korespondencji jest mowa o spotkaniu ABW z Komisją Nadzoru Finansowego, podczas którego miały zapaść tajne ustalenia dotyczące poinformowania czterech banków o operacji Ikar.

Kolejne banki wypowiadały nam umowy, OLT Express nie miało dostępu do pieniędzy, nawet tych, które wpłacali pasażerowie za bilety. Podobnie jest z Amber Gold. Od czwartku nie możemy dokonywać żadnych transakcji, gdyż nie mamy rachunku bankowego. Robimy wszystko, aby podpisać umowę z jednym z banków, tak aby od poniedziałku móc ponownie wypłacać pieniądze naszym klientom -  mówi Plichta.

Mając na uwadze przeszłość Marcina Plichty jego doniesienia mogą wydawać się są mało wiarygodne.
gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie