×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Silk Air zakupi Boeingi 737 NG i MAXWczoraj (4.08) Boeing i linia Silk Air podpisali list intencyjny w sprawie zakupu 54 samolotów 737: 31 maszyn B737-8 MAX oraz 23 B737-800NG wraz z dalszymi opcjami na 14 Boeingów tego typu. Wartość przyszłego kontraktu to kwota około 4,9 mld dolarów przy obecnych cenach katalogowych i wzrośnie do 6,1 mld dolarów jeżeli wszystkie opcje zostaną zrealizowane.- Wybór B737 MAX i NG następuje po szczegółowe ocenach i długich negocjacjach zarówno z Airbusem jak i Boeingiem. Pozwoli nam to utrzymać młodą i nowoczesną flotę samolotów o wysokiej niezawodności i niskich kosztach operacyjnych - powiedział Marvin Tan, prezes Silk Air.

Dostawy nowych maszyn rozpoczną się w 2014 roku, a zakończą z początkiem 2021 roku.

Nowa rodzina 737 będzie napędzana przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. Według pierwszych prognoz producenta nowe samoloty będą o 4 procent oszczędniejsze od konkurencyjnego Airbusa A320neo. Boeing podjął decyzję również w sprawie wyboru rozmiaru silnika. Wentylator nowej jednostki napędowej będzie miał średnicę 173 cm (68 cali) czyli ponad 10 cm więcej niż obecne silniki B737. Z większą średnicą silnika, Boeing zmuszony jest wydłużyć przednie podwozie samolotu o około 15-20cm (6-8 cali), aby uniknąć kontaktu jednostki napędowej z oświetleniem drogi kołowania. Producent również zaprojektował nowy rodzaj wingletów, które będą montowane w maszynach 737 MAX.

Silk Air to singapurska linia lotnicza będąca częścią Singapore Airlines. Obsługuje połączenia do 39 miast Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej i Chin. Głównym hubem przewoźnika jest port lotniczy Changi Airport.Obecna flota przewoźnika składa się tylko z samolotów Airbusa: sześciu A319 oraz 15 A320. Do końca 2013 roku dołączą do floty jeszcze trzy modele A320.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media, Piotr Bożykgość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie