×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Adria Airways idą na sprzedażSłoweńskie linie lotnicze Adria Airways idą na sprzedaż. W ubiegłym tygodniu rząd tego kraju podjął decyzję o sprzedaż wszystkich udziałów (74,87%) jakie posiada w przewoźniku. Podobny ruch chcą wykonać cztery banki: NLB, Abanka, Hypo Alpe Adria oraz Unicredit banka Slovenije, które posiadają razem 27,94% udziałów.

Ogłoszenie do składnia ofert, które upływa 10 września, zostało opublikowane w takich tytułach jak: Financial Times, Wall Street Journal, Flightglobal.com czy Aviation Week.

Zgodnie z porozumieniem dotyczącym prowadzonej restrukturyzacji w linii, podpisanie umowy sprzedaży przewidziane jest na pierwszą połowę 2013 roku, ale niewykluczone, że ostateczny termin może ulec zmianie.Przewoźnik potwierdził, że właściciele spółki poszukują partnera strategicznego. Jest to jedno z zaplanowanych działań w ramach restrukturyzacji linii. Warto dodać, że spółka zakończyła z powodzeniem restrukturyzację finansową oraz została dokapitalizowana przez rząd we wrześniu 2011 roku.

Linie Adria należą do sojuszu Star Alliance stąd w mediach słoweńskich coraz więcej spekulacji, że to Lufthansa lub Turkish Airlines mogą przejąć linię. Jednak patrząc przez pryzmat ostatnich działań tych linii wydaje się, że nie będą one zainteresowane zakupem przewoźnika.

Flota linii składa się obecnie z 13 samolotów: dwóch Airbusów A319, jednego A320, sześciu Bombardierów CRJ-200 oraz czterech modeli CRJ-900.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie