×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia: Z Suvarnabhumi na Don MuangLinie lotnicze Air Asia przenoszą wszystkie swoje operacje z lotniska Bangkok Suvarnabhumi (BKK) w Tajlandii do portu lotniczego Bangkok Don Muang (DMK). Datę przenosin zaplanowano na 1 października.

W marcu br. władze Tajlandii nakazały wszystkim tanim i czarterowym liniom lotniczym przeniesienie operacji z Suvarnabhumi do Don Muang w celu jego odciążenia.

"Suvarnabhumi Airport jest obecnie najbardziej ruchliwym portóem lotniczym wAzji Południowo-Wschodniej, co powoduje zatory ruchu lotniczego, zwłaszcza w godzinach szczytu. Planujemy zwiększyć naszą flotę do 48 samolotów Airbus A320 z obecnych 24, a ruch na lotnisku Don Mueang będzie mógł pomieścić taką ekspansję" - piszą w komunikacie prasowym przedstawiciele Air Asia.
 
Otwarty w 2006 roku port Suvarnabhumi został zaprojektowany do obsługi 45 milionów pasażerów rocznie. W 2011 odprawił 47 mln pasażerów, a w tym planuje obsłużyć ich 51 milionów. Don Muang położony jest 24 km na północ od Bangkoku. Do 2004 roku był największym lotniskiem Tajlandii obsługującym 30 mln pasażerów. Don Muang zostało na chwile zamknięte, rok później otwarto je ponownie, w związku z drobnymi wadami konstrukcyjnymi nowego portu oraz przeciążeniem Suvarnabhumi. Obecnie obsługuje ruch krajowy i niektóre czartery.


Paweł Cybulakgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie