AirAsia: Z Suvarnabhumi na Don Muang

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 sierpnia 2012 23:08
Reklama

Linie lotnicze Air Asia przenoszą wszystkie swoje operacje z lotniska Bangkok Suvarnabhumi (BKK) w Tajlandii do portu lotniczego Bangkok Don Muang (DMK). Datę przenosin zaplanowano na 1 października.

W marcu br. władze Tajlandii nakazały wszystkim tanim i czarterowym liniom lotniczym przeniesienie operacji z Suvarnabhumi do Don Muang w celu jego odciążenia.

"Suvarnabhumi Airport jest obecnie najbardziej ruchliwym portóem lotniczym wAzji Południowo-Wschodniej, co powoduje zatory ruchu lotniczego, zwłaszcza w godzinach szczytu. Planujemy zwiększyć naszą flotę do 48 samolotów Airbus A320 z obecnych 24, a ruch na lotnisku Don Mueang będzie mógł pomieścić taką ekspansję" - piszą w komunikacie prasowym przedstawiciele Air Asia.
 
Otwarty w 2006 roku port Suvarnabhumi został zaprojektowany do obsługi 45 milionów pasażerów rocznie. W 2011 odprawił 47 mln pasażerów, a w tym planuje obsłużyć ich 51 milionów. Don Muang położony jest 24 km na północ od Bangkoku. Do 2004 roku był największym lotniskiem Tajlandii obsługującym 30 mln pasażerów. Don Muang zostało na chwile zamknięte, rok później otwarto je ponownie, w związku z drobnymi wadami konstrukcyjnymi nowego portu oraz przeciążeniem Suvarnabhumi. Obecnie obsługuje ruch krajowy i niektóre czartery.


Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama