×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin vs. ERBUD: Na razie 1 mln złZarząd Portu Lotniczego w Modlinie, podczas obrad Sejmiku Województwa Mazowieckiego, poinformował o wystawieniu firmie ERBUD SA pierwszego wezwania do pokrycia utraconych korzyści w wyniku nieprawidłowego wykonania pasa startowego. W najbliższą środę (23.01) generalny wykonawca przedstawi szczegóły kompleksowej naprawy uszkodzonych części drogi startowej.

Wystawione przez zarząd lotniska wezwanie opiewa na sumę blisko 1 mln zł i dotyczy okresu od 22 do 31 grudnia 2012 roku. Zarząd zapowiada kolejne wezwania, których wysokość uzależniona będzie od terminu przywrócenia ruchu lotniczego w porcie. Zarząd podkreśla również, że wystawione wezwanie nie zamyka drogi do roszczeń o szerszym zakresie. Zarząd Spółki zaprosił przedstawicieli Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych na planowane na 23 stycznia spotkanie, na którym generalny wykonawca przedstawi pełny harmonogram oraz przyjętą technologię kompleksowej naprawy drogi startowej.

- Zależy nam aby przedstawiony przez ERBUD SA plan napraw był zaopiniowany przez odpowiednie instytucje – podkreśla Marcin Danił, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Modlin.

Zgodnie z zapisami w umowie koszty dotychczasowych prac naprawczych jak również kompleksowej wymiany nawierzchni progów drogi startowej pokrywane są przez generalnego wykonawcę firmę - ERBUD SA.


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie