×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vueling planuje zakup nowych maszynW środę (1.08) niskokosztowy przewoźnik Vueling poinformował, że pod koniec sezonu letniego przedstawi długo oczekiwaną informację na temat wyboru nowych samolotów wąskokadłubowych.

- Nasz projekt jest nadal w fazie oceny zarządu. Jesteśmy na dobrej drodze i mamy nadzieję podjąć decyzję już we wrześniu lub najpóźniej w październiku. Wszystko to zależy od daty zebrania całego zarządu - powiedział Alex Cruz, prezes zarządu linii Vueling.

Flota przewoźnika z Barcelony powiększyła się w tym roku aż o 15 samolotów. Powodem tak gwałtownego wzrostu był upadek linii Spanair.Prognozy mówią, że linia zakończy sezon letni z flotą 62 samolotów, ale będzie musiał pomyśleć o zastępstwie wielu z nich w 2015 roku ponieważ większość z nowo dodanych samolotów posiada trzyletnie umowy leasingowe.

- Jesteśmy zadowoleni z danych operacyjnych i propozycji przedstawionych przez trzech producentów: Airbusa, Boeinga oraz Bombardiera. Jednak nadal jesteśmy w fazie ostatecznych negocjacji ponieważ jest to bardzo ważny projekt dla naszej linii - dodał Cruz.

Obecna flota przewoźnika składa się z 59 samolotów: 56 Airbusów A320 oraz trzech maszyn A319.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie