×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Na lotnisko pojedziemy kolejąTrwa intensywna rozbudowa nowych linii kolejowych, które już wkrótce mają zapewnić szybki i wygodny dojazd na polskie lotniska. 

Na początku czerwca 2012 roku uruchomiona została linia łącząca centrum Warszawy z lotniskiem Chopina. Niezależnie od sytuacji panującej na drogach, możemy teraz dotrzeć do warszawskiego portu lotniczego w 25  minut.

W lipcu ruszyła budowa linii kolejowej o długości ok. 2 km, która niedługo połączy stację PKP Świdnik z lotniskiem w Lublinie. Odcinek nie będzie zelektryfikowany, połączenie obsługiwane będzie spalinowym szynobusem. Jak zapewnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych, inwestycja warta 12 mln zł będzie gotowa przez uruchomieniem portu lotniczego w Lublinie.

Szybszego tempa nabrała również realizacja odcinka kolejowego z Goleniowa do Kołobrzegu. Inwestycja warta 55 mln zł obejmuje m.in wykonanie łącznika do terminala pasażerskiego w Goleniowie oraz wybudowanie peronu. Według planów, w połowie 2013 roku pociągi dojadą na szczecińskie lotnisko, a podróż do centrum Szczecina ma potrwać 40 minut.

W planach jest również uruchomienie połączenia kolejowego z lotniska w Pyrzowicach przez do Katowic. Linia ma liczyć 24 km i przebiegać przez Chorzów i Bytom. Do końca 2012 roku mają zostać zakończone prace projektowe, budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Z powodu braku decyzji środowiskowej, remont bocznicy i budowa stacji kolejowej przy lotnisku w Modlinie znacznie się opóźnia. Port lotniczy działa pełną parą od połowy lipca, a pasażerowie są dowożeni do terminalu autobusem wahadłowym, kursującym między lotniskiem a stacją kolejową.

Anna Żuchlińska


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie