×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 25% wzrost w lipcu
W lipcu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 336 tys. pasażerów. To o 24,9% więcej niż w lipcu 2011 roku.Od początku roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się już 1,7 mln podróżnych. Stanowi to 25,9% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy od kilku lat odnotowuje systematyczny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów. Pojawienie się na rynku przewozów krajowych linii OLT Express zaowocowało rekordowo wysokim poziomem dynamiki tego wzrostu. Ten olbrzymi impuls, w postaci rozbudzenia dodatkowego popytu na połączenia regionalne, przyniósł korzyści nie tylko polskim lotniskom. Z pewnością doskonała koniunktura  
i zebrane w tym czasie doświadczenia będą wykorzystane przez innych graczy tej branży, która szybko wypełnia wszelkie pustki.  Kolejne miesiące z pewnością przyniosą korektę na rynku. Jestem jednak przekonany, że zrównoważona i stabilna tendencja wzrostowa zostanie w Gdańsku zachowana - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

Anna Żuchlińskagość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie