×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dostawa 10. Suchoja Superjet 100Wczoraj (30.07) Suchoj przekazał 10. wyprodukowaną maszynę SSJ100 do linii Aerofłot. Dla przewoźnika jest to dziewiąty samolot Suchoja. Maszyna o oznaczeniu MSN 95017 otrzymała rejestrację RA-89009, a pełne malowanie w firmie Spektr-Avia. Samolot nosi imię Wasilija Borysowa (Василия Борисова) ku pamięci zasłużonego pilota rosyjskiego przewoźnika.Samolot zabierze na pokład 87 pasażerów: 12 w klasie biznes oraz 75 w klasie ekonomicznej. Najnowszy nabytek jest siódmą maszyną posiadającą konfigurację dwóch klas. Samolot zostanie dostarczony przewoźnikowi 2 sierpnia, a w swój pierwszy rejs uda się kilka dni później.

Suchoj Superjet 100 to regionalny odrzutowiec posiadający zasięg 4400 km oraz mogący pomieścić do 98 pasażerów. Pierwszy lot maszyny odbył się w maju 2008 roku.

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku samolot pomyślnie przeszedł dodatkowe testy certyfikacyjne polegające na rozszerzeniu warunków eksploatacji o wysoko położone lotniska oraz automatyczne lądowanie w warunkach ograniczonej widzialności. Na początku lutego Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała również certyfikat typu (A-176) dla modelu SSJ100 o oznaczeniu RRJ-95B.

Piotr Bożyk
Fot. Konstantin Sablukovgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie