Władze uziemiają samoloty

10 października 2005 22:03
3 komentarze
Reklama

Cypryjskie władze lotnicze zdecydowały się dziś (10.10) na "uziemienie" dwóch samolotów Boeing 737-800 rodzimego przewoźnika - linii lotniczej Helios Airways. A wszystko to za sprawą odwołania przez linię dwóch lotów (w piątek i niedzielę), kiedy to samoloty zmuszone były do przerwania lotu tuż po stracie ze względu na usterki techniczne (w obu przypadkach - awaria silnika).

W obawie o powtórkę wydarzeń z 14 sierpnia br. samoloty będą wysłane do Szwecji w celu przeprowadzenia dokładnych testów i analiz wykluczających dalsze problemy eksploatacyjne.

Po katastrofie z 14 sierpnia cypryjskie władze są bardzo wrażliwe na wszelkie uchybienia i poziom bezpieczeństwa powietrznego nad wyspą.

Mateusz Lepczak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mateusz 2005-10-12 09:02   
mateusz - Profil mateusz
Greccy dochodzeniowcy wnioskuja ze samolot spadl z przyczyny jaka jest brak paliwa, nie moga jednak dojsc co stalo sie z pilotami i dlaczego maszyna latala jeszcze 2 godziny na autopilocie...
gosc_Grze 2005-10-11 20:17   
gosc_Grze - Profil gosc_Grze
To super. To straszne ile razy pomyślę że leciałem tą feralną rozbitą maszyną kilka miesięcy przed katastrofą to mnie strach ogarnia. Napiszcie coś więcej o tej katastrofie z 14.08. Może są znane prawdziwe jej przyczyny. Pozdrawiam
fanatyk 2005-10-11 14:05   
fanatyk - Profil fanatyk
To dobrze, wolałbym żeby Heliosy już więcej nie latały. Chociaż mają fajne malowanie, to są do dupy (nie wiedzą co to jest bezpieczenstwo). Jak czesto latam charterami to patrze czym mam lecieć, dobre do wakacyjnych lotów są: Centralwings, Fischer Air Polska, Hapag-Lloyd, Sky, Eurocypria, Nouvelair. Raczej nie polecam: Helios, AMC aviation, Tunisair, Lte i Sun Express.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama