Doigraliśmy się, serwer padł

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 lipca 2012 14:53
12 komentarzy
Reklama

No i się doigraliśmy.... tak dużego ruchu, że padł nam serwer. Cytując słynny skecz Monty Pythona o martwej papudze, nasz serwer wącha stokrotki od spodu, jest byłym serwerem i dołączył do niewidzialnego chóru. Czyżbyśmy napisali o jeden złośliwy tekst za dużo?

Krótko mówiąc, serwer Pasazer.com uległ poważnemu przeciążeniu.

A wszystko to przez... problemy OLT Express. Od środowej konferencji tej linii aż do wczorajszej informacji o upadłości na bieżąco informowaliśmy o wszystkich wydarzeniach. Będąc jednym z najszybciej uaktualnianych i podających najbardziej szczegółowe informacje w Polsce, notowaliśmy ruch na naszej stronie kilkunastokrotnie większy od zwykłego.

Próbowaliśmy sobie z tym radzić przez dwa dni, robiąc wszystko co w naszej mocy, by nie zawieść Was, Czytelników. Niestety, nie udało się. Nasz serwer został tymczasowo uszkodzony.

W wyniku tego zostaliśmy niestety zmuszeni do chwilowego wyłączenia serwera Pasazer.com. Teraz wracamy, ale tylko w trybie awaryjnym. Wszystkie nowe wiadomości będą się pojawić bez zmian, jednak przez pewien czas nie będzie możliwy dostęp do wiadomości archiwalnych z okresu od listopada 2010 do teraz. Nie będzie też możliwości komentowania aktualnych wydarzeń.

Nie potrafimy w tej chwili powiedzieć, jak długo potrwają nasze problemy. Całym zespołem walczymy o jak najszybsze przywrócenie pełnej funkcjonalności i wszystkich tekstów serwisu Pasazer.com. Odrywamy się od tego tylko po to, by wypowiedzieć się dla często dzwoniących do nas dziennikarzy z innych mediów.

Ponieważ nasze problemy są bezpośrednio związane z problemami OLT Express, a dokładniej z niespotykanym dotąd przez nasz portal zainteresowaniem Czytelników, pozostaje nam jedynie zapewnić Was, podobnie jak ta linia, że wrócimy, a problemy są przejściowe

Tylko że (mamy przynajmniej nadzieję, że tak uważacie) Pasazer.com jest nieco wiarygodniejszy niż OLT Express.

Więc nie będziemy Was bajdurzyć o zagranicznych inwestorach ani oskarżać mediów o nieuczciwą nagonkę. Pracujemy z całych sił, by jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność portalu.

Do tego czasu zapraszamy Was do dzielenia się z nami uwagami poprzez nasz profil w serwisie społecznościowym Facebook, który cały czas działa bezproblemowo.

Dla nas to kolejna lekcja. Dziękujemy, że pozostajecie z nami i obiecujemy, że w przyszłości będziemy przygotowani na znacznie większe liczby użytkowników.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_a34ea 2012-07-31 22:25   
gosc_a34ea - Profil gosc_a34ea
I oby nigdy więcej nie wąchał kwiatków od spodu :)
gosc_1cec3 2012-07-31 10:38   
gosc_1cec3 - Profil gosc_1cec3
Ciekawe kto i gdzie
gosc_2e4db 2012-07-31 02:44   
gosc_2e4db - Profil gosc_2e4db
A jakiś ex pracownik z pasażera już Was pochował na facebooku
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama