Eurolot wejdzie na trasy OLT Express?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
26 lipca 2012 12:43
24 komentarzy
Reklama

Eurolot planuje uruchomienie połączeń na niektórych trasach likwidowanych przez OLT Express. Wczoraj (25.07) przewoźnik ten zapowiedział likwidację 13 obsługiwanych przez siebie tras krajowych. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Eurolot planuje już niebawem uruchomienie operacji lotniczych z Poznania do Krakowa. Kolejne są w trakcie analiz.

- Obecnie Polacy zobaczyli, że po kraju można latać, i to za nieduże pieniądze. Zrobimy wszystko, żeby tak zostało. Już analizujemy pod kątem ekonomicznym wszystkie zlikwidowane przez OLT połączenia i te, na których będzie nam się opłacało latać, włączymy do naszej siatki - mówi w rozmowie z Pasazer.com Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

Kiedy wystartują nowe połączenia?

- Jesteśmy pewni, że wystartują już w sierpniu - kwituje Dąbrowski.A już dziś Eurolot przygotował dla pasażerów OLT Express, którzy nabyli bilety na trasie Kraków – Szczecin – Kraków, a nie mogą odbyć podróży specjalną ofertę. Pasażerowie mogą nabyć bilet w tej samej cenie, którą zapłacili w OLT.- Wystarczy zgłosić się do nas z biletem na odwołany lot, a my zastąpimy go biletem na połączenie liniami Eurolot. Gwarantujemy, że cena nowego biletu pozostanie niezmienna - pisze prezes Eurolotu w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji.

Oferta dotyczy także pasażerów z biletami OLT na trasę Katowice – Szczecin – Katowice, którzy zdecydują się na skorzystanie z lotniska w Krakowie.

- Czujemy się odpowiedzialni za rozwój rynku lotniczego. Dbamy o wiarygodność i wysoki poziom naszych usług. Szanujemy czas naszych pasażerów, a ich zaufanie jest dla nas największą wartością. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc pasażerom, którzy - z przyczyn od nich niezależnych - nie są w stanie odbyć zaplanowanego wcześniej lotu - dodaje Dąbrowski.

Flota Eurolotu składa się obecnie z 14 ATR-ów, 3 Embraerów (dwa latają dla rządu, jeden dla PLL LOT) i 3 Bombardierów. Wkrótce do floty dołączy pięć kolejnych.

Paweł Cybulak
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
tomic 2012-07-27 09:04   
tomic - Profil tomic
gosc_a498b: jakie zapotrzebowanie na loty krajowe? Właśnie padł przewoźnik które tylko je oferował a część forumowiczów nadal o nich marzy. Uświadomcie sobie w końcu, że aby połączenie krajowe było dochodowe muszą być spełnione następujące warunki: 1. musi być daleko 2. muszą być pasażerowie biznesowi - korporacyjni. Obecnie oba te warunki spełniają wyłącznie trasy GDN-KRK oraz w mniejszym stopniu GDN-WRO. Nie będzie innych tras krajowych jeszcze przez długi czas. Ewentualnie tylko takie które będą się pojawiać i znikać. Na turystach, studentach i wizytach u rodzin i znajomych i biletach po 99 zł nie da się utrzymać połączeń krajowych.
4tech 2012-07-26 20:42   
4tech - Profil 4tech
gosc_e515c, cały czas tłumaczymy że wysokie obłożenia( LF ) nie oznacza rentowności danego połączenia. W tym konkretnym przypadku ( oraz w innych) był efekt " CCC" cena czyni cuda, 50 procent biletów po 99 PLN to dla linii ( każdej) strata a nie zysk.
gosc_e515c 2012-07-26 20:21   
gosc_e515c - Profil gosc_e515c
ATRy OLT na trasie BZG-KRK latały niemal pełne a bilety cieżko było dostać na 2 tyg. przed lotem... chyba trzeba nieźle pokombinować, aby tak obłożone połączenie było nierentowne? przewalacze...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama