OLT: Latamy dalej, będzie drożej

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
25 lipca 2012 13:22
111 komentarzy
Reklama

Trwa konferencja prasowa OLT Express w Warszawie. Przewoźnik ma zaprezentować podsumowanie działalności za ostatnie trzy miesiące oraz ogłosić zmiany w siatce połączeń krajowych.

Na wstępie, przedstawiciele OLT Express zapowiedzieli, że nie zamierzają ogłaszać bankructwa, choć prowadzenie biznesu lotniczego do najłatwiejszych nie należy.

Przewoźnik podsumował swoją działalność - w czerwcu współczynnik wypełnienia miejsc w samolocie wyniósł 75%. Od kwietnia z usług OLT Express skorzystało już ponad 320 tys. pasażerów. Najwięcej podróżnych korzysta z lotów na trasie z Gdańska do Warszawy. Największe starty przyniosły natomiast rejsy z Gdańska do Szczecina.Według zapowiedzi przedstawicieli OLT Express, pula najtańszych biletów (za 99 PLN w jedną stronę) zostanie zmniejszona do ok. 35% wszystkich dostępnych biletów. Jarosław Frankowski, dyrektor zarządzający projektem OLT Express, zapowiada również nieznaczną podwyżkę cen biletów.

Jak informowaliśmy dziś rano, OLT Express planuje spore cięcia w krajowej siatce połączeń. Przewoźnika pozbywa się ze swojej floty samolotów typu ATR42 oraz ATR72. Samoloty należące do OLT Express mają zostać sprzedane, a te wypożyczone powrócą do swoich właścicieli.

Oficjalnie przewoźnik potwierdził skasowanie połączeń na trasach:
 • Bydgoszcz – Kraków
 • Gdańsk – Łódź
 • Gdańsk – Poznań
 • Gdańsk - Szczecin
 • Katowice – Rzeszów
 • Katowice – Szczecin
 • Kraków – Szczecin
 • Poznań – Kraków
 • Poznań – Katowice
 • Poznań – Warszawa
 • Wrocław – Łódź.
Według informacji przekazanych przez przewoźnika, średnie obłożenie rejsów na kasowanych trasach było bardzo niskie.

Tak będzie wyglądała mapa połączeń krajowych obsługiwanych przez OLT Express od 11 sierpnia 2012 roku.

OLT Express snuje również bardzo śmiałe plany dotyczące przyszłości - przewoźnik nie miałby być juz finansowany przez Amber Gold. Linia lotnicza oparta wyłącznie na Airbusach mogłaby zostać przejęta przez dużego lotniczego gracza na europejskim niebie.

Przewoźnik rezygnuje również z planów uruchomienia własnej wypożyczalni samochodów. Miała ona wystartować już kilkanaście tygodni wcześniej, jednak z powodów logistycznych jej otwarcie było kilkukrotnie przesuwane. Flota zakupionych już samochodów, które od kilku miesięcy stoją na parkingu w porcie lotniczym w Gdańsku zostanie odsprzedana.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ktgracz 2012-07-31 19:00   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_7773a: boshe... napisane jest jasno i dobitnie "na którym chyba lata Q400", a nie zdanie orzekające: "na którym lata Q400". Wiem, że w turboprop z paliwem może być różnie, a jak jest w PL pewności nie mam (miałem) stąd słowo CHYBA :D Czym mam pisać do czego używa się w zdaniu tego słowa? Polecam czytanie ze zrozumieniem :)) W każdym razie do Ciebie/ pana goscia nie pisałem, bo nie znam ;P // 4tech, hops: dzięki, że rzeczowe informacje dane i informacje ciekawe tak dla mnie i dla wielu innych osób interesujących się lotnictwem na forum.
4tech 2012-07-30 16:56   
4tech - Profil 4tech
hoopsie, tak masz rację przeoczyłem B100 i Q400;)
hops 2012-07-27 11:48   
hops - Profil hops
ależ 4tech oczywiście, że trzeba poprawić ktgracz-a tym bardziej kiedy atakuje innych niewiedzą. Q400 jak większość turbopropów lata na nafcie lotniczej w Polsce JET A1 lub JP5/6=F44. gęstość tak jak piszesz zmienia się względem temperatury, ceny aktualne w linku, ale dla ogółu. każdy przewoźnik negocjuje cenę ostateczną, na którą składa się cena z notować plus dyferencjał (negocjowalny między innymi od zapotrzebowania). jeśli przewoźnik wykonuje poniżej 60% operacji poza granice płaci VAT, natomiast nie płaci akcyzy, będąc zwolniony na podstawie przepisów akcyzowych.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama