×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie JAT Airways odświeżają B737W ubiegłym tygodniu linie JAT Airways zaprezentowały odświeżone wnętrza swoich Boeingów 737. Pierwsze samoloty B737 serbskiego przewoźnika otrzymały nowy wygląd kabiny. Maszyny oprócz foteli zyskały także nowe wykładziny oraz nowsze schowki na bagaże.Dwa Boeingi (YU-AND, YU-ANJ) zostały już wyposażone w nowe, cienkie, skórzane fotele firmy Recaro, które do niedawna były zainstalowane w maszynach Lufthansy. Siedzenia są cieńsze i lżejsze, co pozytywnie wpływa na spalanie paliwa oraz zwiększa przestrzeń na nogi dla pasażerów. Dzięki temu zmieniła się konfiguracja maszyn i zbierają one 136, a nie jak do tej pory 124 pasażerów.Fotele są też wygodniejsze niż starsze, materiałowe siedzenia. Wkrótce prawie wszystkie samoloty, które jeszcze nie posiadają skórzanych foteli, otrzymają nowe wnętrza. Pierwsze trzy lub cztery rzędy w samolocie będą przeznaczone dla klasy biznes.Obecnie flota przewoźnika składa się z 14 samolotów: czterech maszyn ATR 72-200 oraz 10 Boeingów 737-300. Kolejne samoloty B737 otrzymają odświeżone wnętrza do końca 2012 roku. Warto dodać, że wszystkie ATR-y posiadają już nowe wnętrza, które otrzymały w ubiegłym roku.

Rząd Serbii nadal szuka chętnych przejęcia państwowego przewoźnika JAT Airways. Nie ujawniono, czy powodem jest brak zainteresowania, ale tak najprawdopodobniej jest.

JAT Airways w 2010 r. wygenerowały stratę w wysokości 17,5 mln euro. W następnym roku przewoźnik pożyczył z budżetu państwa ponad 50 mln euro, by przygotować się do planowanej prywatyzacji. Inwestorem miały być linie Turkish Airlines. Z przejęcia niestety nic jednak nie wyszło.

Piotr Bożyk
Fot. JU068 - Airliners.netgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie