LOT wybrał partnera serwisowego B787

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 lipca 2012 17:32
9 komentarzy
Reklama

W czwartek (19.07) Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały długoterminową umowę z firmą AFI KLM E&M (Air France Industries KLM Engineering & Maintenance) w zakresie wsparcia usług serwisowych ośmiu samolotów Boeing 787 Dreamliner. Pierwszy samolot B787 zasili flotę polskiego przewoźnika już w połowie listopada 2012 roku.

Wsparcie usług serwisowych dla LOT-u obejmie naprawy, wsparcie logistyczne i dostarczanie części zamiennych do głównej bazy przewoźnika w Warszawie.LOT zdecydował się na usługi AFI KLM E&M w dziedzinie utrzymania, napraw i modernizacji (tzw. usługi poolu), części do Dreamlinerów, ponieważ w obecnej chwili firma ta zaoferowała najkorzystniejszą dla spółki ofertę tego typu usługi. Dodatkowym atutem jest fakt, że holding AF-KLM otrzyma Boeingi 787 w 2013 roku [dostawa pierwszego B787-9 dla AF-KLM przewidziana jest na czwarty kwartał 2014 roku - przyp. red.]. Daje to gwarancję gruntownej wiedzy o samolotach i o wymogach, które idą w parze z ich użytkowaniem. Doświadczenie firmy jest również poparte partnerstwem strategicznym zawartym przez AFI KLM E&M z czołowymi producentami komponentów Boeingów 787, takimi jak Hamilton-Sundstrand.

- LOT podjął najlepszą decyzję z możliwych, mając na uwadze wiedzę firmy AFI KLM E&M oraz gwarancję dotyczącą zarówno ceny, jak i dostępności części zamiennych do naszych samolotów. Będziemy mieli okazję korzystać z ogromnego doświadczenia naszego nowego partnera, połączonego z jakością. Mamy również gwarancję, że firma dostosuje się do naszych wymagań, co jest dla LOT-u kluczowe w kontekście włączenia do floty tak nowoczesnych samolotów jak Boeingi 787 Dreamliner – mówi Tomasz Balcerzak, członek zarządu ds. operacyjnych PLL LOT.

- Wejście na rynek świadczenia usług serwisowych dla Boeingów 787 świadczy o dotychczasowych sukcesach AFI KLM E&M na rynku utrzymania, zwłaszcza w dziedzinie produktów nowej generacji. Posiadamy bogate doświadczenie dzięki operacyjnemu know-how, które zdobywamy w codziennej, efektywnej pracy przy obsłudze naszej własnej floty. Posiadane przez nas doświadczenie będzie również procentować dla naszych klientów takich jak LOT, dlatego cieszymy się z nawiązanej współpracy – powiedział Ton Dortmans, wiceprezes KLM Engineering & Maintenance.

Podpisanie umowy z PLL LOT jest ostatnim krokiem programu wdrażania przez AFI KLM E&M najnowszych osiągnięć przemysłu lotniczego.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_1ff1b 2012-07-24 09:15   
gosc_1ff1b - Profil gosc_1ff1b
Chyba jednak lepiej zlecić to na zewnątrz, niż dać naprawiać to bandzie cwaniaczków z teczuszkami w rękach i zaledwie kilkoma liczącymi się mechanikami...
gosc_4d12b 2012-07-23 14:15   
gosc_4d12b - Profil gosc_4d12b
Wielkie gratulacje dla Zarządu tej bankrutującej firmy, bo sam Mrożek nie wymyśliłby głupszego i bardziej absurdalnego scenariusza: najpierw sprzedać AMS, a potem płacić Air France i Monarchowi za to, co z pewnym wysiłkiem można było zrobić również samemu we własnych hangarach i shopach.
piotrek737 2012-07-23 11:46   
piotrek737 - Profil piotrek737
To było parę miesięcy temu kiedy nic nie było wiadomo, a LO nie miało wtedy chęci się wypowiadać na temat 787. Plus oczywiście były prezes LO puścił taki tekst, który jak widać nie ma pokrycia w tym co jest grane ;)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama