Pierwszy E-170 dla California Pacific

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
30 lipca 2012 22:19
1 komentarz
Reklama

W połowie lipca pierwszy Embraer E-170 dla linii California Pacific Airlines otrzymał barwy nowego przewoźnika, którego tworzy Ted Vallas, biznesmen z okręgu San Diego.

Nowy amerykański przewoźnik ma rozpocząć operacje w ciągu najbliższych trzech lub czterech miesięcy. Obecnie trwa procedura przyznania certyfikatu i licencji przez amerykańską federalną administrację lotnictwa (FAA).

- Dotychczasowe badania pokazują, że w regionie potrzebna jest nowa linia która zaoferuje dobry i tani produkt dla biznesu jak i zwykłych pasażerów. Obecnie czekamy na certyfikacje FAA, a także pozyskaliśmy dwóch nowych inwestorów dlatego w najbliższym czasie zostanie podniesiony kapitał spółki z obecnych 14 do 32 mln dolarów - powiedział Ted Vallas, prezes i założyciel California Pacific Airlines.Początkowo flota linii będzie się składać z czterech Embraerów 170. Do końca 2015 roku przewoźnik planuje posiadać łącznie 10 takich maszyn, które na pokład zabiorą 72 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: 24 w klasie biznes oraz 48 w klasie ekonomicznej.

Nowy przewoźnik będzie obsługiwać loty miasta z Carlsbad (San Diego North) do sześciu miast :
  • Las Vegas
  • Oakland
  • San Hose
  • Sacramento
  • Phoenix
  • Cabo San Lucas
- Planujemy wystartować jesienią tego roku i nie zamierzamy w przyszłości latać na turbośmigłowych maszynach. Nasza flota składać się będzie tylko z samolotów Embraer 170 - dodaje Vallas.

Piotr Bożyk
Fot. John Padgett
Reklama

Ostatnie komentarze

humbak 2012-07-31 08:08   
humbak - Profil humbak
Ciekawe, czy wyjdzie jak z Jet America? :P
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama