×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Corsair zaprezentował nowe malowanie


Wczoraj (18.07) linia Corsair International zaprezentowała pierwszego Airbusa A330-200 (F-HBIL), który w nowych barwach przewoźnika wykonał rejs Paryż (Orly) - Montreal.Corsair International to francuska linia lotnicza, która została założona w 1981 roku przez korsykańską rodzinę Rossi. W pierwszych latach działała pod nazwą Corse Air International. Jednak w 1990 roku została kupiona przez grupę turystyczną Nouvelles Frontières i jej nazwę zmieniono na Corsair. 15 lat później obie firmy przejął największy na świecie tour operator - niemieckie biuro TUI.Główną bazą przewoźnika jest lotnisko Paris-Orly. Obecnie linia oferuje 15 połączeń regularnych, a także wykonuje wiele lotów czarterowych.

Flota przewoźnika składa się z ośmiu samolotów: trzech Airbusów A330-200 oraz pięciu B747-400ER. Według zapowiedzi do końca tego roku wszystkie samoloty linii otrzymają nowe barwy.

Piotr Bożyk
Fot. Gilbert Hechema, DID747gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie