Łódź: Za mała hala odlotów!

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
17 lipca 2012 23:19
16 komentarzy
Reklama

Od pewnego czasu w łódzkich mediach pojawiają się informacje od pasażerów wylatujących z nowego łódzkiego terminala o niedogodnościach w hali odlotów. Pasażerowie skarżą się na brak miejsca w hali odlotów non-Schengen. Czy terminal został zaprojektowany niezgodnie z zapotrzebowaniem?

O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego łódzkiego portu lotniczego.

Wybudowana zgodnie z projektem strefa odlotów non-Schengen jest o wiele za mała jak na aktualne potrzeby lotniska. Za to strefa Schengen jest dużo większa, ale stoi niewykorzystana, gdyż odbywa się z niej znacznie mniej lotów. Taki projekt został zaakceptowany przez poprzednie władze portu. Obecni włodarze muszą jak najszybciej rozwiązać ten problem.

- Projekt nowego terminala na łódzkim lotnisku zakładał strefę non-Schengen o wymiarach 228 m2. Już na etapie budowy obecny prezes Przemysław Nowak wraz z osobami odpowiedzialnymi zauważyli, że ta strefa jest zdecydowanie za mała. Niestety do czasu, kiedy terminal nie został ukończony czyli dopóki lotnisko nie otrzymało pozwolenia na użytkowanie, nie można było rozpocząć przebudowy strefy ponieważ wiązałoby się to z zamiennym pozwoleniem na budowę i otwarcie terminala odbyłoby się zapewne pod koniec bieżącego roku. Dlatego też prace nad powiększeniem strefy rozpoczęły się w dniu otrzymania pozwolenia na użytkowanie. Rozbudowa strefy dobywa się kosztem pomieszczeń Business Lounge i maksymalnie do przyszłego tygodnia strefa powiększy się o blisko 200 m2 - wyjaśnia Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Łódź Airport.Czy to oznacza, że salonik biznesowy zostanie zmniejszony?

- Nie mieliśmy innego wyjścia - tylko tę powierzchnię mogliśmy zaadaptować, ponieważ była najbliżej. Niestety przez to straciliśmy dwa pomieszczenia Business Lounge, pozostało nam tylko jedno na pierwszym piętrze - dodała Bieńkowska.

Pojawiły się również opinie, że ruchome schody w hali odlotów, którymi można wjechać na pierwsze piętro są nieczynne, dlaczego?

- Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia dla najemców, których jeszcze nie ma, więc nie ma też potrzeby aby pasażerowie tam wjeżdżali - dodała Bieńkowska.

Sprawie powiększenia strefy non-Schengen będziemy się bacznie przyglądać.

Tomasz Wyszyński
Fot. Andrzej Amerski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_3ad37 2012-07-26 23:56   
gosc_3ad37 - Profil gosc_3ad37
Wylatywałam za granicę z LCJ 2 tyg temu. Moje uwagi: brak oznaczeń o lokalizacji WC, brak zaplecza gastronomicznego (lepiej zjeść coś w drodze na lotnisko), brak Duty Free Shop. Jedynie pracownica informacji była lepiej poinformowana niż biuro podróży o tym, że samolot wyleci znacznie później :(
gosc_8aeda 2012-07-21 09:55   
gosc_8aeda - Profil gosc_8aeda
Widać że ktoś się wstydzi i kamera nie pokazuje nowego terminala ... a to wychodzi tak, gdy w głowie matematyki brak > 228m2 na strefę odlotów dla pasażerów spoza UE to ok, ale dla osób z kraju i obszaru Schengen nawet 1000m2 też będzie b.skromnie przy założonych 4-6 samolotach w ciągu godziny < ale można przebudować terminal i dostosować do potrzeb i oczekiwań podróżnych ...
gosc_1c4af 2012-07-21 01:14   
gosc_1c4af - Profil gosc_1c4af
o sprawę założeń projektowych najlepiej zapytać Leszka Krawczyka i Michała Marca prezesów lotniska w Łodzi. Tego ostatniego można znaleść na Okęciu
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama