×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Upadło biuro Africano Travel
Dziś (16.07) biuro podróży Africano Travel ogłosiło zakończenie działalności. W krótkiej informacji opublikowanej na stronie internetowej biuro poinformowało, że zawiesza swoją działalność ze względu na niewypłacalność.

Komunikat Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu:

- 16 lipca 2012 r. biuro podróży AFRICANO TRAVEL Ahmed Solima złożyło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oświadczenie o niewypłacalności. Z informacji uzyskanych od właściciela biura wynika, że poza granicami kraju przebywa obecnie około 200 osób (Egipt – Hurgada, Sharm El Sheikh). Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego już rozpoczął organizację ich powrotu do kraju - czytamy w komunikacie.

Africano Travel anulowało wszystkie imprezy turystyczne. Dla klientów biura oznacza to, że nie wyjadą na zaplanowane wczasy, a te osoby, które już przebywają zagranicą, będą musiały wrócić do kraju przed końcem turnusów. W tej chwili wiadomo, że około 200 klientów biura przebywa na wczasach w Egipcie.

Efekt domina po upadku Alba Tour

- Część z tych osób (około 40) ma opłacone wszelkie świadczenia. Ściągnięciem pozostałych 150 osób zajmie się urząd marszałkowski - Powroty będą się odbywać w ciągu następnych kilku dni. Nie jest jeszcze znana liczba osób, które wykupiły wycieczki w Africano Travel, a nie zdążyły wylecieć – poinformowała TVN24 Anna Parzyńska-Paschke z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

- Gwarancja ubezpieczeniowa jest niższa niż w przypadku Alba Tour, wynosi 180 tysięcy złotych. Firma Africano Travel była związana z biurem Alba Tour, które zaledwie kilka dni temu poinformowało o niewypłacalności. "To trochę efekt domina. Firma Africano Travel miała wykupione usługi transportowe w Alba Tour. Sytuacja jednak nie jest jednak aż tak dramatyczna jak w tamtym przypadku – dodała Parzyńska-Paschke.

Biuro oszukane przez Alba Tour

- Sytuacja tym razem wygląda całkiem inaczej i lepiej niż w przypadku Alba Tour, z którego właścicielem nie mieliśmy kontaktu. Właściciele Africano Travel przyszli do nas w poniedziałek rano, poinformowali nas o niewypłacalności. To biuro również zostało oszukane przez Alba Tour, miało tam wykupione czartery - powiedział w rozmowie z PAP Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Jak dodał, firma poinformowała, że nie stać jej na opłacenie części czarterów. Jednak wysokość gwarancji ubezpieczeniowej biura podróży prawdopodobnie pokryje cały koszt sprowadzenia turystów do Polski.

To już trzeci upadek biura podróży w ostatnich tygodniach. Wcześniej niewypłacalność ogłosiły: Alba Tour i Sky Club.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie