×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT partnerem polskiego SuperBowlJuż w niedzielę (15.7) na Stadionie Narodowym odbędzie się finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W ramach obchodów 40-lecia lotów do Chicago, partnerem wydarzenia będzie PLL LOT.

- Ten rok jest szczególny dla naszych linii, m.in. dlatego, że obchodzimy 40-lecie połączenia LOT-u do jednej z naszych najważniejszych destynacji, czyli Chicago. Futbol amerykański jest najpopularniejszym sportem w USA. Jest to dyscyplina sportu, która uważana jest niemal za symbol kultury i stylu życia Amerykanów, dlatego jako LOT zdecydowaliśmy się wesprzeć ich działania w Polsce - tłumaczy zainteresowanie tym nadal mało popularnym w Polsce sportem Biuro Prasowe LOT-u.
 
- Jest to rodzaj ukłonu i znaku podziękowania dla pasażerów podróżujących na pokładach naszych linii na trasie z Warszawy do Chicago - dodaje przewoźnik.

W niedzielnym Superfinale na warszawskim Stadionie Narodowym zmierzą się drużyny Seahawks Gdynia i Warsaw Eagles. Bramy stadionu zostaną otwarte o 13, a mecz rozpocznie się o 17. Kibice, którzy przyjdą na miejsce wcześniej, będą mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku, w trakcie którego zostanie zorganizowanych wiele atrakcji związanych z futbolem amerykańskim. 

Według programu imprezy, tradycyjny rzut monetą przed meczem ma wykonać kapitan LOT-u Tadeusz Wrona.

Futbol amerykański rozwija się bardzo dynamicznie w Polsce. Z roku na rok na mecze tego sportu przychodzi coraz więcej fanów. Jest to najpopularniejsza pod względem liczby osób oglądających mecze na stadionach dyscyplina sportowa na świecie. Każdy mecz amerykańskiej ligi NFL ogląda średnio ponad 65 tys. osób - to o ponad 20 tys. więcej niż drugiej w rankingu niemieckiej ligi piłkarskiej. Na mecze niektórych drużyn NFL przychodzi średnio ponad 80 tys. widzów, a drużyny akademickie przyciągają nawet ponad 100 tys. kibiców. 

Dominik Sipińskigość_316d4 - Profil
gość_316d4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie