×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Biuro Alba Tour zawiesza działalnośćDziś (12.07) wieczorem biuro podróży Alba Tour ogłosiło zakończenie działalności. W krótkiej informacji opublikowanej na stronie internetowej spółka poinformowała, że biuro było zmuszone zawiesić swoją działalność. Jutro ma zostać złożony wniosek o ogłoszenie upadłości biura. Rejsy dla touroperatora wykonywała linia LOT Charters.

Oficjalna informacja na stronie biura:

Z przykrością informujemy, że biuro podróży Alba Tour Polska zmuszone było zawiesić działalność. Na chwilę obecną nie będą realizowane wyloty dla klientów w najbliższym czasie. Klienci powracający do kraju będę zgodnie z planem w piątek i w sobotę. Skróceniu ulegną powroty klientów którzy mieli planowo powrócić w dniach 20 i 21 lipca 2012. Dla Klientów powracających została uruchomiona specjalna infolinia przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Biuro Alba Tour anulowało wszystkie imprezy turystyczne. Dla klientów biura oznacza to, że nie wyjadą na zaplanowane wczasy, a te osoby, które już przebywają zagranicą, będą musiały wrócić do kraju przed końcem turnusów. W tej wiadomo, że około 300 klientów Alba Tour przebywa na wczasach w Egipcie.Oficjalny komunikat prasowy PLL LOT
Z powodu niezapłaconych rachunków przez biuro Alba Tour na rzecz PLL LOT trzy rejsy czarterowe polskiego przewoźnika zostały odwołane.

Alba Tour nie dokonało płatności za dwa rejsy zaplanowane na 13 lipca na trasach Warszawa - Hurgada - Warszawa (LO6901 i LO6902) i Katowice - Hurgada - Katowice (LO6903 i LO6904) oraz jeden rejs w dniu 14 lipca na trasie Warszawa - Sharm El Sheikh - Warszawa (LO6905 i LO6906). Zgodnie z zapisami kontraktu LOT skierował do Alba Tour pisemną decyzję o anulacji wspomnianych rejsów, która była konsekwencją nieuregulowania płatności przez biuro.

Dzięki porozumieniu z urzędem marszałkowskim PLL LOT zorganizuje rejsy powrotne dla klientów biura Alba Tour obecnie przebywających w Hurgadzie i Sharm El Sheikh. Na podstawie obowiązujących przepisów i umów wszelkie roszczenia należy kierować bezpośrednio do biura podróży Alba Tour.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie