Biuro Alba Tour zawiesza działalność

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
12 lipca 2012 22:42
21 komentarzy
Reklama

Dziś (12.07) wieczorem biuro podróży Alba Tour ogłosiło zakończenie działalności. W krótkiej informacji opublikowanej na stronie internetowej spółka poinformowała, że biuro było zmuszone zawiesić swoją działalność. Jutro ma zostać złożony wniosek o ogłoszenie upadłości biura. Rejsy dla touroperatora wykonywała linia LOT Charters.

Oficjalna informacja na stronie biura:

Z przykrością informujemy, że biuro podróży Alba Tour Polska zmuszone było zawiesić działalność. Na chwilę obecną nie będą realizowane wyloty dla klientów w najbliższym czasie. Klienci powracający do kraju będę zgodnie z planem w piątek i w sobotę. Skróceniu ulegną powroty klientów którzy mieli planowo powrócić w dniach 20 i 21 lipca 2012. Dla Klientów powracających została uruchomiona specjalna infolinia przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Biuro Alba Tour anulowało wszystkie imprezy turystyczne. Dla klientów biura oznacza to, że nie wyjadą na zaplanowane wczasy, a te osoby, które już przebywają zagranicą, będą musiały wrócić do kraju przed końcem turnusów. W tej wiadomo, że około 300 klientów Alba Tour przebywa na wczasach w Egipcie.Oficjalny komunikat prasowy PLL LOT
Z powodu niezapłaconych rachunków przez biuro Alba Tour na rzecz PLL LOT trzy rejsy czarterowe polskiego przewoźnika zostały odwołane.

Alba Tour nie dokonało płatności za dwa rejsy zaplanowane na 13 lipca na trasach Warszawa - Hurgada - Warszawa (LO6901 i LO6902) i Katowice - Hurgada - Katowice (LO6903 i LO6904) oraz jeden rejs w dniu 14 lipca na trasie Warszawa - Sharm El Sheikh - Warszawa (LO6905 i LO6906). Zgodnie z zapisami kontraktu LOT skierował do Alba Tour pisemną decyzję o anulacji wspomnianych rejsów, która była konsekwencją nieuregulowania płatności przez biuro.

Dzięki porozumieniu z urzędem marszałkowskim PLL LOT zorganizuje rejsy powrotne dla klientów biura Alba Tour obecnie przebywających w Hurgadzie i Sharm El Sheikh. Na podstawie obowiązujących przepisów i umów wszelkie roszczenia należy kierować bezpośrednio do biura podróży Alba Tour.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_78cc7 2012-07-17 18:42   
gosc_78cc7 - Profil gosc_78cc7
A ludzie dalej kupują za pośrednictwem groupona i innych oszustów...
Kolejne bankructwa za kilka-kilkanaście dni..
michalb 2012-07-17 01:18   
michalb - Profil michalb
nikt nikomu nie każe chodzić do kina etc
ktgracz 2012-07-17 00:47   
ktgracz - Profil ktgracz
michalb: tiaa napisz jeszcze, że pieniądze z akcyzy w paliwie są stricte zarezerwowane na remonty i budowę dróg xD // ( VAT/ IVA/ TVA - tak z paliwa jak reszty rozliczny jest centralnie - dowód w linku - M.in. dlatego np. na kanarach wprowadzili IGIC by paninsula na nich nie zarabiała ) // Lokalizacja krzysiekl wskazuje, że jest w PL i nawet jak ktoś nie pracuje, nie kupuje dóbr luksusowych, nie jeździ samochodem, nie korzysta z używek - wystarczy, że je lub kupi bilet do kina czy na autobus i już dorzuca się do skarbonki ;>
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama