FIA: CIT zamawia 10 Airbusów A330

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 lipca 2012 16:29
Reklama

Grupa finansowa CIT Group zwiększyła zamówienie samolotów Airbus A330 o 10 sztuk. Wiążącą umowę podpisano na targach lotniczych w Farnborough.

Umowa składa się z potwierdzenia wcześniejszego listu intencyjnego w sprawie zakupu pięciu samolotów oraz tylu samo nowych zamówień. Łączna liczba A330, które trafią do CIT Group, to już 51 sztuk.

- CIT Aerospace jest jednym z największych leasingodawców A330 na rynku i utrzymuje jedną z najmłodszych, najbardziej paliwowydajnych flot - powiedział C. Jeffrey Knittel, prezes CIT Transportation Finance.- Gdy duża firma leasingowa, taka jak CIT, składa ponowne zamówienie na nasze samoloty, traktujemy to jako mocny znak zadowolenia klientów - dodał Fabrice Bregier, prezes Airbusa. Zwrócił on także uwagę, że europejski producent samolotów nadal poprawia bardzo popularny model A330, wprowadzając wersję o zwiększonym udźwigu.

Rodzina szerokokadłubowych odrzutowców dwusilnikowych A330 zebrała już ponad 1200 zamówień. Airbus chwali się, że te mieszczące od 250 do 300 pasażerów samoloty osiągają niezawodność na poziomie 99%.

Dominik Sipiński
fot. Airbus Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama