×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: W czerwcu 27% na plusie
W czerwcu Port Lotniczy Poznań-Ławica odprawił 200,5 tys. pasażerów, czyli o 27% więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. 


Z lotów regularnych skorzystało 129 tys. pasażerów to o 35% więcej niż w czerwcu 2011 roku.


W segmencie połączeń czarterowych nastąpił wzrost na poziomie 16% - odprawionych zostało 71,4 tys. pasażerów.


Od początku roku port odprawił 25% więcej pasażerów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 

 - Tak spektakularny wzrost ruchu pasażerskiego, jaki obserwujemy na poznańskim lotnisku w pierwszym półroczu 2012 r., jest efektem dobrej koniunktury panującej na rynku usług lotniczych oraz organizacji w Poznaniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Znacząco większa niż w roku ubiegłym liczba pasażerów, jest rezultatem m.in. wprowadzenia do rozkładu lotów w okresie ostatnich 12 miesięcy, nowych połączeń niskokosztowych oraz tradycyjnych. Pomimo konkurencji przewoźników na niektórych trasach, w ofercie poznańskiego lotniska pasażerowie mogą nadal znaleźć trzy połączenia na lotniska Oslo oraz po dwa do Rzymu i Barcelony. Bardzo istotne zmiany nastąpiły w segmencie ruchu regularnego, ze względu na rozbudowę oferty połączeń SAS-u do Kopenhagi, a także uruchomienie połączenia Lufthansy do Dusseldorfu. Prawdziwą rewolucją na polskim niebie było wejście przewoźnika OLT Express, którego ekspansja na rynku połączeń krajowych przyniosła zaskakująco dobre efekty dla Poznania - powiedziała Elwira Rostowska, kierownik Działu Marketingu i Siatki Połączeń.

- W przypadku ruchu czarterowego, w ofercie poznańskiego lotniska pojawiły się nowości tj. Zadar, Agadir i Marsa Alam. Jednakże zasadniczy wpływ na wzrost ruchu czarterowego wpłynęło rozszerzenie oferty połączeń na Wyspy Kanaryjskie, a także odbudowa ruchu wakacyjnego do krajów Afryki Północnej, po zajściach Arabskiej Wiosny. Kluczowe okazało się również zwiększenie ruchu czarterowego związanego z EURO 2012 - dodała Rostowska.

W czerwcu lotnisko odprawiło rekordową liczbę pasażerów  w ciągu jednej doby, tj. 11,3 tys. pasażerów (19.06). W tym samym dniu pobity został rekord operacji lotniczych wykonanych jednego dnia – 169.  W związku z rozgrywkami EURO 2012 lotnisko obsłużyło około 300 startów i lądowań samolotów czarterowych dedykowanych kibicom, na pokładach których przyleciało i odleciało 10 tys. pasażerów. Ponadto, część kibiców przybyła samolotami w ruchu niskokosztowym, głównie z Irlandii i Włoch.

Tomasz Wyszyńskigość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie