×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS kasuje Gdańsk - Sztokholm
Skandynawskie linie SAS likwidują rejsy ze Sztokholmu do Gdańska. Połączenie, które jest zawieszone na miesiące letnie, miało zostać przywrócone na początku września. Tak się jednak nie stanie.

Rejsy ze Sztokholmu-Arlandy do Gdańska wystartowały w październiku ubiegłego roku. Było to trzecie połączenie skandynawskiej linii do portu im. Lecha Wałęsy, po trasach do Kopenhagi i Oslo. Powodem zawieszenia rejsów jest, jak informuje duński portal check-in.dk, konieczność przerzucenia samolotów na inne trasy.Od końca sierpnia zawieszone zostanie również połączenie z Oslo do litewskiej Połągi. Rejsy do tego kurortu z Kopenhagi zostaną utrzymane.

Według check-in.dk dzięki zlikwidowaniu obsługiwanych cztery razy w tygodniu lotów Sztokholm-Gdańsk i trzy razy w tygodniu Oslo-Połąga samoloty będą mogły posłużyć do zwiększenia oferowania do Londynu, jak również na krajowych połączeniach w Szwecji.

- To priorytetyzowanie ruchu. Możemy latać jedynie wtedy, gdy jest to opłacalne - powiedział cytowany przez check-in.dk Trine Kromann-Mikkelsen, rzecznik prasowy SAS-u w Danii.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie