SAS kasuje Gdańsk - Sztokholm

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 lipca 2012 14:16
5 komentarzy
Reklama

Skandynawskie linie SAS likwidują rejsy ze Sztokholmu do Gdańska. Połączenie, które jest zawieszone na miesiące letnie, miało zostać przywrócone na początku września. Tak się jednak nie stanie.

Rejsy ze Sztokholmu-Arlandy do Gdańska wystartowały w październiku ubiegłego roku. Było to trzecie połączenie skandynawskiej linii do portu im. Lecha Wałęsy, po trasach do Kopenhagi i Oslo. Powodem zawieszenia rejsów jest, jak informuje duński portal check-in.dk, konieczność przerzucenia samolotów na inne trasy.Od końca sierpnia zawieszone zostanie również połączenie z Oslo do litewskiej Połągi. Rejsy do tego kurortu z Kopenhagi zostaną utrzymane.

Według check-in.dk dzięki zlikwidowaniu obsługiwanych cztery razy w tygodniu lotów Sztokholm-Gdańsk i trzy razy w tygodniu Oslo-Połąga samoloty będą mogły posłużyć do zwiększenia oferowania do Londynu, jak również na krajowych połączeniach w Szwecji.

- To priorytetyzowanie ruchu. Możemy latać jedynie wtedy, gdy jest to opłacalne - powiedział cytowany przez check-in.dk Trine Kromann-Mikkelsen, rzecznik prasowy SAS-u w Danii.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_3aa5d 2012-07-12 10:11   
gosc_3aa5d - Profil gosc_3aa5d
A gdzie wielka dyskusja o nieudolności władz portu, które nie potrafiły utrzymać połączenia?
gosc_9a90d 2012-07-11 17:06   
gosc_9a90d - Profil gosc_9a90d
ten lud jest po prostu wstrętny :))
gosc_4bbd1 2012-07-11 16:27   
gosc_4bbd1 - Profil gosc_4bbd1
Dziwie sie ze na stronie glownej, nie jest pokazany samolot i raczka ktora macha "do widzenia", tak jak pasazer.com robi zawsze jak cos z Krakowa odchodzi. Beszczelne ;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama