Ogólnopolski Test Lotnisk 2012

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 lipca 2012 21:28
19 komentarzy
Reklama

Uprzejma i sprawna obsługa na lotnisku może spowodować, że do samolotu wsiadamy uśmiechnięci i zrelaksowani. Czasem wręcz przeciwnie - tłok przed boardingiem czy droga na lotnisko przypominająca tor przeszkód sprawia, że nawet w najlepszych liniach będziemy zirytowani.

Choć przyjęło się klasyfikować i oceniać głównie linie lotnicze, Pasazer.com rozpoczyna akcję, dzięki której wystawimy opinie polskim lotniskom. Partnerem Plebiscytu są Polskie Linie Lotnicze LOT oraz HDS Polska, operator takich marek jak Relay, Aelia, Virgin Discover czy Voyage Cafe. Partnerem merytorycznym jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Ogólnopolski Test Lotnisk "Przyjazne Lotnisko 2012" to powtórka naszej inicjatywy sprzed trzech lat. Wtedy zwyciężył port w Katowicach, minimalnie pokonując Warszawę, Kraków i Poznań.

Podobnie jak wtedy będziemy oceniać lotniska w różnych kategoriach. Niektóre mogą mieć doskonały dojazd oraz sprawnych agentów handlingowych, ale tracić na terminalu lub parkingach. Będzie to też doskonała okazja, by porównać nowe terminale, które w tym roku pojawiły się na niemal wszystkich polskich lotniskach. Dlatego akcja "Lotnisko Przyjazne Pasażerom" w roku 2012 może zakończyć się zupełnie innymi wynikami niż ta sprzed trzech lat. Tym bardziej, że do rywalizacji włącza się nowy port w podwarszawskim Modlinie.

Tegoroczną akcję "Przyjazne Lotnisko" przeprowadzimy jednak znacznie bardziej kompleksowo niż pierwszą edycję. Plebiscyt będzie trwał od 10 lipca do 15 października 2012.Najważniejszym elementem pozostanie głosowanie. Każdy będzie mógł ocenić wybrane lotnisko w kilku kategoriach. Wychodząc naprzeciw naszym Czytelnikom udostępnimy formularz zarówno za pośrednictwem portalu Facebook, jak i poprzez dedykowaną stronę internetową.

Jednak głosowanie, do którego mamy nadzieję, że przystąpicie licznie nie będzie końcem plebiscytu. Czytelnicy będą mogli zostać "Tajemniczymi Pasażerami". Jedynym warunkiem jest to, by w okresie trwania plebiscytu lecieć z ocenianego polskiego lotniska (w tym celu poprosimy was o podanie numeru lotu). "Tajemniczy Pasażerowie" otrzymają od redakcji Pasazer.com szczegółowy formularz, w którym będą mogli w dokładniejszy sposób ocenić funkcjonowanie wybranego lotniska lub lotnisk. Oceny zostaną wykorzystane do uzasadnienia rankingu i pozwolą zwrócić uwagę na konkretne zalety lub niedociągnięcia portów lotniczych.

Ankietę otrzymają również przedstawiciele linii lotniczych latających na polskie lotniska. Ich z kolei poprosimy o ocenę współpracy z danym portem i obsługi, na jaką mogą w nim liczyć.

Wreszcie, by ułatwić wam ocenę i przedstawić zmiany, których tak wiele zaszło na polskich lotniskach w ostatnich miesiącach, już wkrótce zespół Pasazer.com ruszy z kamerą w Polskę w ramach współtowarzyszącej akcji "Lądujemy w...". Odwiedzimy wszystkie lotniska, nie tylko dokumentując ich rozwój, ale także przybliżając ich funkcjonowanie i rozmawiając z przedstawicielami władz portów. 

 Aby zagłosować na najlepsze lotnisko dołącz do plebiscytu.

 Aby zostać "Tajemniczym Pasażerem" zgłoś swoją kandydaturę.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2be13 2012-07-21 13:17   
gosc_2be13 - Profil gosc_2be13
Za najlepsze lotnisko uwazam Pyrzowice.Jest bardzo przyjazne,przejrzyste,funkcjonalne,czyste.Obsluga lotniska jest bardzo serdeczna,pomocna,mila i bardzo przyjazna.Odprawa bardzo szybka,sprawna.Polecam to lotnisko z calego serca,szczerze.
forplay 2012-07-19 11:43   
forplay - Profil forplay
dostał ktoś z Was może zaproszenie jako tajemniczy pasażer?
gosc_cbcf4 2012-07-18 07:40   
gosc_cbcf4 - Profil gosc_cbcf4
Jednak Warszawa ...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama