FIA: Opóźnienie Irkuta MS-21

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 lipca 2012 16:03
Reklama

Pierwszy lot nowego rosyjskiego odrzutowca wąskokadłubowego Irkut MS-21 został opóźniony o trzy miesiące i odbędzie się dopiero w pierwszym kwartale 2015 r. Powodem są trudności techniczne i handlowe związane z dostawą silnika Pratt & Whitney PurePower PW1400G.

Irkut podpisał umowę z Pratt & Whitneyem w czerwcu br., ale obydwie firmy współpracują już od 2009 r.

- To jak pieczenie ciasta. Część elementów potrzebuje po prostu więcej czasu w piecu. Będziemy w stanie dostarczyć silniki na pierwszy lot w pierwszym kwartale 2015 r. - powiedział Bob Saia, wiceprezydent Pratt & Whitneya ds. nowych technologii.Pod koniec czerwca Pratt & Whitney zakończył pierwszy etap testów silnika PW1200G, który będzie montowany w samolotach Mitsubishi Regional Jet MRJ. Saia powiedział również dziennikarzom, że jego firma trzyma się harmonogramu w programie PW1000G, silnika, który będzie napędzał samoloty Airbus A320neo.

Irkut MS-21 to nowa rosyjska konstrukcja. Wąskokadłubowy odrzutowiec będzie produkowany w wersjach mieszczących maksymalnie 162 i 198 pasażerów, a w planach jest jeszcze większy wariant. Więcej informacji o Irkucie MS-21 w naszej fotorelacji z salonu lotniczego Singapore Air Show.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama