×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FIA: Opóźnienie Irkuta MS-21Pierwszy lot nowego rosyjskiego odrzutowca wąskokadłubowego Irkut MS-21 został opóźniony o trzy miesiące i odbędzie się dopiero w pierwszym kwartale 2015 r. Powodem są trudności techniczne i handlowe związane z dostawą silnika Pratt & Whitney PurePower PW1400G. 

Irkut podpisał umowę z Pratt & Whitneyem w czerwcu br., ale obydwie firmy współpracują już od 2009 r. 

- To jak pieczenie ciasta. Część elementów potrzebuje po prostu więcej czasu w piecu. Będziemy w stanie dostarczyć silniki na pierwszy lot w pierwszym kwartale 2015 r. - powiedział Bob Saia, wiceprezydent Pratt & Whitneya ds. nowych technologii.Pod koniec czerwca Pratt & Whitney zakończył pierwszy etap testów silnika PW1200G, który będzie montowany w samolotach Mitsubishi Regional Jet MRJ. Saia powiedział również dziennikarzom, że jego firma trzyma się harmonogramu w programie PW1000G, silnika, który będzie napędzał samoloty Airbus A320neo.

Irkut MS-21 to nowa rosyjska konstrukcja. Wąskokadłubowy odrzutowiec będzie produkowany w wersjach mieszczących maksymalnie 162 i 198 pasażerów, a w planach jest jeszcze większy wariant. Więcej informacji o Irkucie MS-21 w naszej fotorelacji z salonu lotniczego Singapore Air Show.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie