×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air kasuje połączenia do MadrytuWizz Air kasuje połączenia z Warszawy oraz Katowic do Madrytu - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Bilety na obu trasach dostępne są tylko do końca września.

Połączenie z Warszawy do Madrytu jest trasą sezonową, obecnie obsługiwaną dwa razy w tygodniu: w środy oraz niedziele. Do tej pory węgierski przewoźnik niskokosztowy oferował loty do stolicy Hiszpanii tylko w okresie letnim. Tym razem zadecydował o szybszym zawieszeniu lotów na zimę. Ostatni rejs z Warszawy/Modlina do Madrytu został zaplanowany na 30 września 2012 roku.

Połączenie z Katowic do Madrytu obsługiwane było przez cały rok. Obecnie loty na tej trasie odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, ostatni rejs z katowickiego portu lotniczego do stolicy Hiszpanii odbędzie się 29 września 2012 roku.

Wizz Air podjął decyzję o skasowaniu tych dwóch tras po tym, jak hiszpańskie władze drastycznie podniosły podatek lotniskowy. Najwyższe opłaty są teraz pobierane właśnie na lotnisku w Madrycie oraz w Barcelonie.

- Wizz Air wyraża ubolewanie z powodu wzrost hiszpańskich opłat lotniskowych. Hiszpańskie lotniska od lat notowały wysoki wzrost liczby pasażerów i powinni wiedzieć, że turystów należy mile witać, a nie opodatkować. Wizz Air będzie teraz renegocjować swoje umowy ze wszystkimi dostawcami, by nadal oferować najniższe ceny między Hiszpanią i Polską - powiedział Daniel De Carvalho, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Anna Żuchlińskagość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie