×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FIA: Arkia zamawia cztery A321neoDziś (9.07) podczas Salonu Lotniczego Farnborough International Airshow (FIA2012) Airbus i linia Arkia Airlines ogłosili zamówienie czterech samolotów A321neo. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 450 mln dolarów. Planowana dostawa nowych maszyn to czwarty kwartał 2017 roku.

Nowe samoloty będą wyposażone w kabinę w układzie jednej klasy dla 220 pasażerów. Decyzja w sprawie wyboru typu silnika zapadnie w późniejszym terminie. Warto dodać, że jest to pierwsze zamówienie samolotów Airbusa złożone przez linię z Izraela.

- A321neo jest idealnym rozwiązaniem dla naszej strategii skutecznego rozwoju zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Maszyna jest idealnym i efektywnym rozwiązaniem dla naszych potrzeb flotowych. A321neo przyniesie także nowy poziom komfortu dla naszych pasażerów - powiedział Gadi Tepper, prezes zarządu Arkia Airlines.- Cieszymy się z powitania Arkia Airlines jako nowego klienta Airbusa. Rodzina A320neo oferuje 15% redukcję zużycia paliwa, a także zmniejsza koszty operacyjne przy lepszym poziomie komfortu kabiny pasażerskiej - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

A320neo wejdzie do eksploatacji w 2015 roku i będzie wyposażony w nowe, wydajniejsze silniki w porównaniu z modelem A320. Jednostki napędowe nowej generacji oraz duże zakończenia skrzydeł typu "sharklet" pozwolą zaoszczędzić aż do 15 procent paliwa.

Obecna flota Arkii składa się z ośmiu samolotów: pięciu maszyn ATR 72-500, dwóch Boeingów 757-300 oraz jednego Embraera E-195.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_67d4d - Profil
gość_67d4d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie