×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Płatny bagaż podręczny w Wizz AirTrwa właśnie konferencja prasowa przedstawicieli Wizz Air w Warszawie. Przewoźnik ogłosił właśnie wprowadzenie nowych zasad dotyczących przewozu bagażu podręcznego.

Od 1 sierpnia 2012 roku Wizz Air będzie rozróżniał dwa typy bagażu podręcznego:
  • Mały bagaż podręczny: bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia zazwyczaj szkolny plecak lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem. Waga małego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.
  • Duży bagaż podręczny: jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 55x40x20 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu w Internecie nowej opłaty w wysokości 10 EUR.
Opłatę za duży bagaż podręczny będzie można wnieść podczas dokonywania rezerwacji lotu. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 55x40x20 cm. Waga dużego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.

Przewoźnik swoją decyzję o wprowadzeniu opłaty za bagaż podręczny tłumaczy troską o pasażerów. Nowe zasady mają sprawić, że wszyscy podróżni bez problemu będą mogli pomieścić swój bagaż w schowkach nad głowami. Ma to również spowodować, że wchodzenie na pokład i zajmowanie miejsc będzie przebiegać sprawniej i szybciej.

Wizz Air będzie testował nową usługę na trasie Katowice - Londyn Luton. Od dziś rezerwując bilety na stronie przewoźnika będziemy musieli zadecydować o rodzaju bagażu podręcznego, który chcemy zabrać ze sobą w podróż. Wizz Air zastrzega, że nowe zasady przewozu bagażu podręcznego będą dotyczyły tylko podróży między Katowicami a Londynem w okresie od 1 do 31 sierpnia 2012 roku.

Dodatkowo, wykupując za 10 EUR usługę przewozu większego bagażu podręcznego, podróżni będą wpuszczani na pokład w pierwszej kolejności.

Anna Żuchlińska


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie