×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ruszyła produkcja A320neo
Ruszyła produkcja pierwszego Airbus A320neo. Europejski producent poinformował o tym przed rozpoczęciem targów lotniczych w Farnborough.

A320neo to zmodernizowana wersja popularnego samolotu wąskokadłubowego A320. Maszyna została przede wszystkim wyposażona w wydajniejsze silniki, zmieniono również aerodynamikę oraz kabinę. Poza A320neo, Airbus zamierza produkować również A319neo i A321neo.W komunikacie prasowym europejski producent samolotów poinformował, że w zakładach Saint-Eloi w Tuluzie rozpoczęto pracę nad pylonami silników. Są to elementy utrzymujące silnik pod skrzydłem. W modelu A320neo będą one wyglądały podobnie jak w A320, jednak w ich konstrukcji będzie wykorzystane więcej tytanu. Zostaną także wprowadzone pewne wzmocnienia wzorowane na modelu A380.

Konstrukcja silników jest najważniejszą zmianą w A320neo, która ma przynieść oszczędność paliwa o łącznie 15% w porównaniu do starszej wersji. Airbus chce dostarczyć pierwszego A320neo pod koniec 2015 r.

Dominik Sipiński
Fot. Airbus Mediagość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie