×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


China Express kupują kolejne CRJ900
Dziś (7.07) linie China Express Airlines zamówiły sześć kolejnych samolotów Bombardier CRJ900 NextGen. Kontrakt został podpisany w Toronto i jest wykorzystaniem opcji jakie przewoźnik zarezerwował w październiku 2011 roku.

Łącznie na zamówieniu linia posiada już 12 maszyn CRJ900 NextGen. Pierwsza dostawa zaplanowana jest pierwszy kwartał 2013 roku. Wartość całego kontraktu wraz z wykorzystanymi opcjami opiewa na kwotę 495 mln dolarów.


- Nasze 50-miejscowe odrzutowce regionalne Bombardier CRJ-200 służyły nam bardzo dobrze odkąd rozpoczęliśmy działalność w 2006 r. Jesteśmy przekonani, że CRJ-900 NextGen, który jest bardzo ekonomiczny, doskonale sprosta zwiększonemu zapotrzebowaniu na naszych najlepszych trasach - powiedział Hu Xiaojun, prezes China Express Airlines. 

China Express Airlines to pierwszy prywatny chiński regionalny przewoźnik lotniczy. Główna baza linii znajduje się w Guiyang. W Chinach lata obecnie ok. 80 samolotów produkcji Bombardiera. Rodzina CRJ zebrała już ponad 1700 zamówień na całym świecie, z czego 266 kontraktów przypada na samoloty CRJ-900 i CRJ-900NG.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Aerospacegość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie