Lecisz do Hiszpanii? Zapłacisz więcej

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 lipca 2012 10:57
26 komentarzy
Reklama

Masz bilet lotniczy do Hiszpanii? W niektórych liniach będziesz musiał dopłacić do swojego biletu. Podatek lotniskowy wzrósł tam średnio o 19 proc. To jeden z elementów walki z kryzysem.

Wysokość dodatkowej opłaty różni się w zależności od lotniska. Według Krajowego Stowarzyszenia Agentów Podróży i Touroperatorów (ECTAA) opłaty wzrosły o 19 proc., jednak na niektórych lotniskach podatki podwyższyły się nawet dwukrotnie. Opłata na lotnisku Madryt Barajas wzrosła z 6,95 do 14,44 euro, natomiast na lotnisku El Prat w Barcelonie podróżni zamiast 6,12 euro zapłacą 13,44 euro.

Bilety, które zostały zarezerwowane w liniach Ryanair przed 1 lipca, a podróż będzie odbywać się po 1 lipca zostaną obciążone dodatkową opłatą. Dodatkowa opłata będzie pobrana z tej samej formy płatności jaka została użyta podczas dokonywania rezerwacji. Podobną praktykę zapowiedział Vueling.

Pasażerowie Ryanaira, którzy nie zdecydują się zapłacić dodatkowej kwoty, będą mogli zrezygnować z lotu i uzyskać pełny zwrot kosztów za niewykorzystany lot. Muszą jednak zrobić to przed 13 lipca. Po tej dacie zostaną obciążeni dodatkowymi opłatami.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2dcf2 2012-07-17 11:41   
gosc_2dcf2 - Profil gosc_2dcf2
@ktgracz: Dziękuję za pomoc. Zrobię tak, jak mówisz i będę drążył temat na lotnisku - nic innego mi nie pozostaje.
ktgracz 2012-07-17 11:33   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_7f1f2: nie mam szklanej kuli, więc skąd niby wiedzieć, że 200km.. Proste - zostaje infolinia. Nie tak różowo jest z tym, że to czyjaś karta, ale trudno :/ Ja po nie-dodzwonieniu się danego dnia (różne godziny od 10 do 16tej) zrobiłbym tak, że doładowałbym konto tej karty (przed 13.07) z nawiązką. Jak w dzień przed wylotem na infolinii nic się nie dowiedziałem, kasy z karty nie wzięli, to drążę temat lotu powrotnego na lotnisku w dniu wylotu z PL. /// Dla mnie i towarzyszy podróży (kobieta optymistka) takie akcje, to No-stress. Jak wizyta u dentysty - sprawa-do-załatwienia: low-cost, to statystycznie 1/10 lotów także ten specyficzny urok komplikacji w podróży, których "oczekuję" kupując bilet. Kobieta jak jest panikara może się czasami mocno gorączkować, ale wtedy się im o tym nie mówi, dopóki sprawy się do końca nie załatwi. !Suerte!
gosc_7f1f2 2012-07-17 11:03   
gosc_7f1f2 - Profil gosc_7f1f2
@ktgracz: Szczerze mówiąc, niewiele zrozumiałem z Twojej wypowiedzi. Co ona oznacza? Że bez przeszkód mogę wylecieć, ale już z przylotem będzie problem? Do mojego lotniska wylotu mam 200 km w jedną stronę, więc raczej nie widzi mi się tam jechać osobiście i rozmawiać z "człowiekiem"... Poza tym za bilet nie zapłaciłem osobiście - zrobił to za mnie znajomy, którego teraz już nie chciałbym fatygować.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama