×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lecisz do Hiszpanii? Zapłacisz więcejMasz bilet lotniczy do Hiszpanii? W niektórych liniach będziesz musiał dopłacić do swojego biletu. Podatek lotniskowy wzrósł tam średnio o 19 proc. To jeden z elementów walki z kryzysem.

Wysokość dodatkowej opłaty różni się w zależności od lotniska. Według Krajowego Stowarzyszenia Agentów Podróży i Touroperatorów (ECTAA) opłaty wzrosły o 19 proc., jednak na niektórych lotniskach podatki podwyższyły się nawet dwukrotnie. Opłata na lotnisku Madryt Barajas wzrosła z 6,95 do 14,44 euro, natomiast na lotnisku El Prat w Barcelonie podróżni zamiast 6,12 euro zapłacą 13,44 euro.

Bilety, które zostały zarezerwowane w liniach Ryanair przed 1 lipca, a podróż będzie odbywać się po 1 lipca zostaną obciążone dodatkową opłatą. Dodatkowa opłata będzie pobrana z tej samej formy płatności jaka została użyta podczas dokonywania rezerwacji. Podobną praktykę zapowiedział Vueling.

Pasażerowie Ryanaira, którzy nie zdecydują się zapłacić dodatkowej kwoty, będą mogli zrezygnować z lotu i uzyskać pełny zwrot kosztów za niewykorzystany lot. Muszą jednak zrobić to przed 13 lipca. Po tej dacie zostaną obciążeni dodatkowymi opłatami.

Paweł Cybulakgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie