×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin Australia zamawia 23 B737 MAX
Dziś (6.07) Boeing i Virgin Australia ogłosili sfinalizowanie zamówienia na 23 maszyny B737-8 MAX wraz z opcjami na kolejne cztery samoloty tego typu. Tym samym przewoźnik został pierwszą linią w rejonie Australii i Oceanii, która wybrała Boeingi 737 MAX.- Boeing od wielu lat współpracuje z Virgin Australia i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Przewoźnik jest pierwszą linią z Australii, która wybrała nowego B737 MAX. Najnowszy model 737 zapewni pasażerom niezrównany komfort, a linii duże oszczędności i niezawodność operacyjną dla stale rosnącej sieci połączeń - powiedział Brad McMullen, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży w Japonii i regionie Australii i Oceanii.

Wartość najnowszego zamówienia Virgin Australia opiewa na kwotę 2,1 mld dolarów. Według wstępnych zapowiedzi linia otrzyma pierwszego Boeinga 737 MAX na początku 2018 roku.

Bardzo nas cieszy, że zostaliśmy pierwszym klientem Boeinga 737 MAX w Australii, który będzie samolotem zużywającym do 12% mniej paliwa niż obecne 737NG. Jesteśmy także zadowoleni ze współpracy z naszymi kolegami z Boeinga - powiedział John Borghetti, prezes Virgin Australia.

Flota przewoźnika składa się obecnie z 96 samolotów, w tym 73 Boeingów: 68 B737NG oraz pięciu B777-300ER.Nowa rodzina 737 będzie napędzana przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. Według pierwszych prognoz producenta nowe samoloty będą o 4 procent oszczędniejsze od konkurencyjnego Airbusa A320neo. Boeing podjął decyzję również w sprawie wyboru rozmiaru silnika. Wentylator nowej jednostki napędowej będzie miał średnicę 173 cm (68 cali) czyli ponad 10 cm więcej niż obecne silniki B737. Z większą średnicą silnika, Boeing zmuszony jest wydłużyć przednie podwozie samolotu o około 15-20cm (6-8 cali), aby uniknąć kontaktu jednostki napędowej z oświetleniem drogi kołowania. Producent również zaprojektował nowy rodzaj wingletów, które będą montowane w maszynach 737 MAX.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie