SunExpress ogranicza rozwój

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 lipca 2012 09:40
1 komentarz
Reklama

Linie SunExpress, wspólne przedsięwzięcie Lufthansy i Turkish Airlines, ograniczają rozwój w bieżącym sezonie letnim. Przewoźnik skoncentruje się na trasach krajowych w Turcji.

SunExpress jest znany jako linia operujący w mieszanej formule czarterowo-regularnej na turystycznych kierunkach do Turcji. Przewoźnik lata głównie z Niemiec, ale także z Holandii, Austrii, Szwajcarii i Skandynawii. Poza Turcją w siatce destynacji SunExpress są również kurorty w Egipcie. Linia oferuje również znaczną liczbę tras krajowych w Turcji.Główna baza linii znajduje się w Antalyi. Przewoźnik wykorzystuje flotę 28 samolotów Boeing 737 w typach -700 i -800.

- SunExpress rozszerza operacje krajowe i lata teraz jako wykonawca lotów AnadoluJet, krajowej spółki-córki Turkish Airlines - powiedział Stefan Lauer z zarządu Lufthansy.

Zamiast planowanych sześciu, SunExpress doda do floty w tym roku jedynie dwa nowe Boeing 737-800. Powodem zmiany strategii jest bardzo duże oferowanie na trasach z Europy do Turcji przy równoczesnym spadku popytu zarówno na podróże turystyczne, jak i biznesowe.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

humbak 2012-07-04 23:41   
humbak - Profil humbak
Oddech Pegasusa się kłania.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama