×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 45% wzrost w czerwcuW czerwcu port lotniczy Gdańsk obsłużył 348,9 tys. pasażerów. To o 45% więcej niż w czerwcu 2011 roku. Tym samym gdańskie lotnisko pobiło swój rekord, osiągając najwyższy wynik w całej historii, jak również odprawiając więcej pasażerów niż port lotniczy w Krakowie i Katowicach.


Od początku roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się 1,4 mln podróżnych. Stanowi to 26% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

- Czerwcowy wynik to rekord w skali kraju i historii polskiego lotnictwa - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk. 

- Oczywiście na tak fantastyczny wynik miał także wpływ ruch związany z mistrzostwami Euro 2012. Nasze lotnisko obsłużyło około 20 tysięcy kibiców, co stanowi 5,7% czerwcowego ruchu. 22 czerwca padł również rekord ilości wykonanych operacji. W ciągu 24 godzin było ich aż 280, co oznacza, że średnio co 5 minut w Gdańsku lądował bądź startował samolot, a w jednym momencie na płytach postojowych zaparkowane były 62 statki powietrzne! Warto również zauważyć, że w tym czasie, bez najmniejszego problemu obsłużyliśmy każdy lecący do Portu Lotniczego Gdańsk samolot, nie przekierowując na lotniska zapasowe ani jednej maszyny - dodaje Adam Skonieczny, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk.

Anna Żuchlińskagość_4196f - Profil
gość_4196f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie