Pierwszy Airbus A320 dla Thai Smile

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
02 lipca 2012 14:50
3 komentarze
Reklama

W piątek (29.06) w Hamburgu niskokosztowa linia Thai Smile (jedna ze spółek Thai Group) odebrała pierwszego Airbusa A320 (HS-TXA). Maszyna na pokład zabierze 174 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: 30 w klasie ekonomicznej premium (Smile Plus) oraz 144 w klasie ekonomicznej (Smile Saver). Nowy nabytek napędzany jest dwoma silnikami IAE V2527-A5.- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z odbioru naszego nowego Airbusa A320. Naszym celem jest zapewnienie równych szans dla wszystkich, którzy chcą latać tanio. Wraz z komfortową kabiną A320, niezawodnością operacyjną, chcemy zaoferować pasażerom lepszy dostęp do tanich rejsów - powiedział Woranate Laprabang, dyrektor zarządzający Thai Smile.

Thai Smile nieco różni się od typowych niskokosztowych przewoźników. Linia oferuje wiele darmowych usług np. wybór miejsca w samolocie, odprawę na lotnisku, przekąski i napoje na pokładzie, a także 20 kg limit bagażu w cenie biletu. Dodatkowo pasażer lecący Thai Smile może zbierać mile za rejsy jeżeli należy do programu lojalnościowego linii Thai Airways - Royal Orchid Plus.

- Witamy Thai Smile jako naszego najnowszego operatora rodziny A320, która posiada najszerszą i najbardziej komfortowa kabinę oraz lepsze osiągi niż inne samoloty wąskokadłubowe. Maszyny A320 mają ponad 80% udział w rynku przewoźników LCC w Azji - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

Główną bazą przewoźnika będzie lotnisko Bangkok-Suvarnabhumi, z którego 7 lipca zainaugurowana zostanie pierwsza trasa na półwysep Makau. W następnych tygodniach pojawią się również połączenia do: Chian Mai (1 sierpnia), Krabi (16 sierpnia), Surat Thani (1 września) oraz na Phuket (16 września).

W pierwszych miesiącach flota linii będzie składać się z dwóch nowych Airbusów A320, a w październiku tego roku dołączą do nich kolejne dwie maszyny. Ostatni z jedenastu zamówionych samolotów trafi do przewoźnika w pierwszym kwartale 2015 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media, Thai Smile
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2012-07-02 22:46   
humbak - Profil humbak
piotrek737: W USA w Southwest masz 2 sztuki bagażu nadawanego w cenie. W JetBlue masz 1 sztukę w cenie. Obie linie są uznawane za low-cost (nawet MOL się "wzorował" na WN). Tymczasem w "The Big 6",liniach należących do wielkich sojuszy, płacisz za każda sztukę bagażu nadawanego (chyba,że jesteś lojalnie ustosunkowany).
piotrek737 2012-07-02 22:36   
piotrek737 - Profil piotrek737
Chyba nie do końca ;) W Stanach linie tego typu też nie są zbyt fajne. Ameryka Południowa też różnie wygląda. Poza tym mieszkamy w Europie więc pokazujemy różnice :)
humbak 2012-07-02 22:27   
humbak - Profil humbak
"Thai Smile nieco różni się od typowych niskokosztowych przewoźników." To jest europocentryczne myślenie. Większość przewoźników niskokosztowych na świecie różni się od tego, co mamy w Europie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama