×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


COMAC: Testów ARJ21 ciąg dalszyW czwartek (28.06) Comac zakończył testy regionalnego samolotu ARJ21 na mokrym pasie startowym. Testy odbyły się na specjalnym, wyznaczonym torze o długości 100 m i szerokości 8 m z minimalnym poziomem wody 12.7 mm. Podczas ostatniego dnia prób na lotnisku Xi'an Yanliang maszyna ARJ21-700 testowała kołowanie z dużymi prędkościami.Podczas wszystkich testów obecni byli przedstawiciele Administracji Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) oraz amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA).

Testy na mokrym pasie startowym są ważne dla potwierdzenia zdatności samolotu do lotu oraz stabilności pracy silników. Zapewniają także pełną zdolność samolotu do kołowania, startu i lądowania mimo obecności wody na pasie startowym i drogach kołowania.Chiński producent mimo to ma poważne problemy. Model ARJ-21, który ma trafić do pierwszych klientów jeszcze w tym roku, ze względu na błędy konstrukcyjne nie otrzymał certyfikacji typu chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Jak podaje agencja Reuters, podczas testów modelu ARJ-21 w ciągu ostatnich dwóch lat odkryto poważne problemy m.in. z wytrzymałością skrzydeł, które pękały przed osiągnięciem krytycznych obciążeń, a także z okablowaniem samolotu i komputerowymi systemami awioniki.

Linie Chengdu Airlines, pierwszy klient ARJ21, miały otrzymać swój pierwszy samolot pod koniec 2011 roku. Niestety opóźnienia w procesie certyfikacji przesuwają pierwszą dostawę prawie o rok, na koniec czwartego kwartału 2012 roku. 

Piotr Bożyk
Fot. COMAC


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie