×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WestJet zamawia 20 Bombardierów Q400Wczoraj (29.06) Bombardier Aerospace poinformował, że linia WestJet złożyła zamówienie na 20 samolotów Q400 NextGen wraz z opcjami na kolejnych 25 maszyn tego typu. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 683 mln dolarów, a jeżeli opcje zostaną wykorzystane wzrośnie do 1,4 mld dolarów.

O planach utworzenia regionalnej linii, WestJet informował w styczniu tego roku. Wtedy linia rozpoczęła ocenę możliwości uruchomienia nowego regionalnego przewoźnika, który operowałby na trasach krótkiego dystansu flotą około 40 samolotów turbośmigłowych.

- Nowa regionalna linia lotnicza oparta na naszym niskokosztowym modelu i silnej kulturze korporacyjnej, przyniesie ogromne korzyści dla pasażerów, których teraz obsługujemy. Do naszej floty składającej się tylko z samolotów Boeing 737 dołączy siostrzana spółka oparta o jednolitą flotę maszyn turbośmigłowych. To pozwoli nam utrzymać pełną wydajność wszystkich obsługiwanych samolotów - powiedział Clive Beddoe, twórca i przewodniczący rady nadzorczej WestJet.- To bardzo dobra wiadomość dla Bombardiera. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że WestJet zamówił samoloty Q400 NextGen do tworzenia floty nowej regionalnej linii. Mamy przyjemność powitać WestJet w rodzinie Bombardiera - powiedział Mike Arcamone, prezes Bombardier Commercial Aircraft.

WestJet to kanadyjski przewoźnik niskokosztowy. Główną siedzibą, a zarazem hubem linii jest port lotniczy w Calgary. Obecnie flota przewoźnika składa się 99 Boeingów 737 Next-Generation w wersjach -600 (13), -700 (69) i -800 (17).

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Media


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie