×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Podpisana umowa Mołdawia-UECzy już wkrótce łatwiej i taniej będzie można dolecieć do Mołdawii? To prawdopodobne, bo przed kilkoma dniami podpisana została umowa o stopniowej integracji tego kraju w ramach unijnego wspólnego rynku lotniczego.

- Porozumienie jest bardzo ważne dla dalszego wzmacniania ogólnych relacji handlowych, gospodarczych i turystycznych pomiędzy Mołdawią a Unią Europejską - powiedział Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport. 

W ramach ustanawiania wspólnego obszaru lotniczego z UE Mołdawia będzie musiała dostosować swoje przepisy dotyczące tej dziedziny do unijnych wytycznych. Obejmie to przede wszystkim zasady dotyczące bezpieczeństwa, ale także przepisy w obszarze ochrony środowiska, praw pasażerów, zarządzania przestrzenią powietrzną, regulacji gospodarczej i innych. 

Lotnictwo jest najważniejszym środkiem transportu łączącym Mołdawię, dawną republikę radziecką położoną pomiędzy Rumunią a Ukrainą, z Unią Europejską. Obecnie lotnisko w stolicy kraju, Kiszyniowie - jedyny międzynarodowy port lotniczy w Mołdawii - ma bezpośrednie połączenia z 11 krajami UE, ale nie ma wśród nich Polski.

Dzięki włączeniu Mołdawii do wspólnego rynku lotniczego UE wszyscy przewoźnicy zarejestrowani w Unii będą mogli uruchomić połączenia do tego kraju z dowolnego miasta w UE. Również linie z Mołdawii będą mogły bez dodatkowych zezwoleń otwierać trasy europejskie. 

Dominik Sipińskigość_c568f - Profil
gość_c568f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie