×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Middle East Airlines już w SkyTeam
Dziś (28.06) linie Middle East Airlines (MEA) z Libanu zostały oficjalnie przyjęte do sojuszu lotniczego SkyTeam. To już 17. linia zrzeszona w tym aliansie.

- Przyjmując linię MEA do SkyTeam oferujemy naszym klientom więcej opcji podróży do i z Libanu, szczególnie biorąc pod uwagę silne powiązania handlowe z regionem Zatoki Perskiej Azji, Afryki i obu Ameryk - powiedział Michael Wisbrun, dyrektor zarządzający sojuszu SkyTeam.- Wstąpienie do sojuszu SkyTeam pozwala rozszerzyć nam globalny zasięg i zaoferować klientom wiele nowych połączeń. Stając się pełnoprawnym członkiem wypełniamy naszą strategię na rzecz wzrostu i rentowności połączeń. Liczymy również na dobrą współpracę z naszymi nowymi partnerami z sojuszu - powiedział Mohamad El-Hout, prezes MEA.

SkyTeam to sojusz linii lotniczych założony w 2000 roku. Pod względem wielkości jest drugi na świecie po Star Alliance. Obecnie w skład SkyTeam wchodzi już 17 przewoźników: Aeroflot, Aeroméxico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Czech Airlines, Delta Air Lines, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Saudi Arabian Airlines, TAROM, Vietnam Airlines oraz Middle East Airlines.

W najbliższym czasie do sojuszu przystąpią jeszcze linie Aerolíneas Argentinas (sierpień 2012) oraz Xiamen Airlines (listopad 2012). Na styczeń 2014 zaplanowano przystąpienie linii Garuda Indonesia.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_554dc - Profil
gość_554dc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie