Middle East Airlines już w SkyTeam

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 czerwca 2012 15:00
1 komentarz
Reklama

Dziś (28.06) linie Middle East Airlines (MEA) z Libanu zostały oficjalnie przyjęte do sojuszu lotniczego SkyTeam. To już 17. linia zrzeszona w tym aliansie.

- Przyjmując linię MEA do SkyTeam oferujemy naszym klientom więcej opcji podróży do i z Libanu, szczególnie biorąc pod uwagę silne powiązania handlowe z regionem Zatoki Perskiej Azji, Afryki i obu Ameryk - powiedział Michael Wisbrun, dyrektor zarządzający sojuszu SkyTeam.- Wstąpienie do sojuszu SkyTeam pozwala rozszerzyć nam globalny zasięg i zaoferować klientom wiele nowych połączeń. Stając się pełnoprawnym członkiem wypełniamy naszą strategię na rzecz wzrostu i rentowności połączeń. Liczymy również na dobrą współpracę z naszymi nowymi partnerami z sojuszu - powiedział Mohamad El-Hout, prezes MEA.

SkyTeam to sojusz linii lotniczych założony w 2000 roku. Pod względem wielkości jest drugi na świecie po Star Alliance. Obecnie w skład SkyTeam wchodzi już 17 przewoźników: Aeroflot, Aeroméxico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Czech Airlines, Delta Air Lines, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Saudi Arabian Airlines, TAROM, Vietnam Airlines oraz Middle East Airlines.

W najbliższym czasie do sojuszu przystąpią jeszcze linie Aerolíneas Argentinas (sierpień 2012) oraz Xiamen Airlines (listopad 2012). Na styczeń 2014 zaplanowano przystąpienie linii Garuda Indonesia.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media
Reklama

Ostatnie komentarze

skyteam 2012-06-28 23:39   
skyteam - Profil skyteam
no to bedziemy latac :-))
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama