×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze Embraery 190 dla Aerosvitu
Dziś (27.06) Embraer oficjalnie poinformował o przekazaniu trzech pierwszych maszyn E-190 dla ukraińskiego Aerosvitu. Uroczystość odbyła się w połowie miesiąca w siedzibie producenta w São José dos Campos (Brazylia). Dostawa nowych maszyn to wynik zamówienia (10  E190) jakie złożyła w 2011 roku Ukrainian Aviation Group Alliance (UAG) zrzeszająca trzy linie lotnicze: Aerosvit, Dniproavię oraz Donbassaero.

- Cieszymy się z powitania linii Aerosvit jako kolejnego operatora maszyn E-Jet. E190 został dobrze przyjęty przez rynek lotniczy na całym świecie ponieważ jest ekonomiczny, wydajny i komfortowy. Jesteśmy przekonani, że E-Jety będą wspierać rozwój Aerosvitu i odegrają ważną rolę w rozwoju lokalnego transportu lotniczego - powiedział Paulo Cesar de Souza e Silva, prezes Embraer Commercial Aviation.Embraery 190 będą sukcesywnie zastępować starsze samoloty we flocie, przede wszystkim Boeingi 737-500. Nowe samoloty pozwolą rozwijać kolejne połączenia oraz zwiększać częstotliwości na obecnych. Maszyny otrzymały rejestracje UR-DSA, -DSB i -DSC. Na pokład zabiorą 104 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: ośmiu w klasie biznes oraz 96 w klasie ekonomicznej.

- Samolot będzie użytkowany przez linię Dniproavia w imieniu Aerosvitu i posłuży przede wszystkim do polepszenia naszej oferty produktowej oraz poprawy wydajności operacyjnej. Jest to bardzo ważne wydarzenie, w świetle spodziewanej wkrótce umowy o otwartym niebie między Unią Europejską i Ukrainą. Nowe Embraery będą latać do miast w krajach WNP i na Bliskim Wschodzie, zapewniając doskonały komfort dla pasażerów i zasięg, który pozwoli nam konkurować z wieloma liniami - powiedział Grzegorz Gurtovoy, prezes Aerosvitu.Obecnie we flotach grupy UAG znajduje się 20 Embraerów ERJ-145. W tym roku do grupy trafi łącznie pięć z 10 zamówionych Embraerów 190. Kolejne pięć maszyn pojawi się we flocie w drugim kwartale 2013 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Jhondson Gomes, Avianews.comgość_7395c - Profil
gość_7395c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie