×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: EURO podsumowanie lotniska
Lotniczy bilans turnieju Euro2012 dla wrocławskiego lotniska przedstawia się imponująco. Między 7 a 16 czerwca do Wrocławia przyleciało prawie 10 tysięcy kibiców, port zrealizował w tym czasie 1166 operacji lotniczych, z tego blisko 450 w dniach meczowych.
 
W dniach od 7 do 16 czerwca wrocławskie lotnisko obsłużyło w sumie ponad 70 tysięcy podróżnych i zrealizowało 1166 operacji lotniczych. W sumie z uwagi na mistrzostwa Euro2012 do Wrocławia przyleciało ok. 10 tysięcy kibiców z całej Europy. Wrocław przyjął najwięcej Rosjan - stanowili ponad 70% wszystkich przylatujących kibiców. Na drugim miejscu uplasowali się Czesi, na ostatnim Grecy. Do Wrocławia przylatywali też kibice drużyn, które nie grały w stolicy Dolnego Śląska. Najwięcej było gości z Hiszpanii, Włoch i Irlandii. Stolica Dolnego Śląska okazała się być dla nich komfortową bazą przesiadkową, skąd podróżowali na mecze swoich drużyn do Gdańska i Poznania, a niektórzy z nich kibicowali swoim drużynom w strefie kibica na wrocławskim Rynku.
 
Za koordynację wszystkich działań związanych z mistrzostwami Europy przez 24 godziny na dobę odpowiadał specjalny Zespół ds. EURO. W jego skład wchodzili przedstawiciele wszystkich służb wrocławskiego lotniska.

- Przygotowania do EURO rozpoczęliśmy z kilkumiesięcznym wyprzedzaniem, tak, by w strategicznym czasie spotkań meczowych wszystko było zapięte na ostatni guzik - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Zadbaliśmy o każdy najdrobniejszy szczegół - dodaje. Do obsługi zagranicznych gości oddelegowano 30 osób ze znajomością języków obcych, a w dniach meczowych na lotnisku pasażerów witano komunikatami słownymi po czesku, rosyjsku i grecku.
 
Rekordowym dniem dla wrocławskiego lotniska okazał się piątek 8 czerwca, kiedy Rosjanie grali na stadionie miejskim z Czechami. Do Wrocławia samolotami rejsowymi, specjalnymi czarterami oraz prywatnymi odrzutowcami przyleciało wtedy kilka tysięcy kibiców, zrealizowano ponad 200 operacji lotniczych, a na płycie lotniska stacjonowało w szczytowym momencie aż 50 samolotów, które odlatywały kolejno w ciągu kilku godzin po meczu. Rekordowy okazał się też czas obsługi pasażerów. Licząc od ostatniego gwizdka w meczu do startu maszyny z pierwszymi pasażerami na pokładzie upłynęło niecałe 30 minut. W dniu meczu Rosja-Czechy wrocławskie lotnisko w trakcie 3 godzin obsłużyło 170 gości VIP. 

- To absolutny rekord w historii lotniska, jeśli chodzi o przyjęcia pasażerów z najwyższej półki. Dla porównania - nawet podczas obsługi polskiej prezydencji w Unii Europejskiej we Wrocławiu w ciągu całego dnia operacji VIP było o połowę mniej - mówi Tomasz Lenart, kierownik zespołu ds. EURO w Porcie Lotniczym Wrocław.
 
W ekskluzywnie wyposażanej strefie wrocławskiego portu przyjmowano najważniejszych gości turnieju - polityków, prominentnych biznesmenów, władze UEFA, wreszcie - samych piłkarzy.

 - Pasażerom zapewniliśmy najwyższy standard obsługi - wysokiej klasy limuzyny, komfortowy salon VIP i kompetentną obsługę mówiącą i po rosyjsku, i po grecku. To wszystko sprawiło, że pierwsze i ostatnie wrażenie z wizyty we Wrocławiu były doskonałe - dodaje Dariusz Kuś.Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f412e - Profil
gość_f412e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie